Nasze projekty

Polscy górale wiozą do Fatimy monstrancję z gruntem z Księżyca

Niezwykłą monstrancję zawierającą elementy gruntu z Księżyca przywiezie dziś do sanktuarium w Fatimie delegacja wiernych z Podhala. Góralom towarzyszy ks. Marian Mucha, kustosz sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach

Szczególna monstrancja wykonana została w Gdańsku i przedstawia Maryję jako Niewiastę obleczoną w słońce, a u jej stóp znajduje się księżyc, w który wtopiona jest autentyczna grudka ziemi z Księżyca oraz 12 meteorytów. Konstrukcja ma ponad metr wysokości i w trakcie nabożeństwa niesiona jest przez 4 osoby.

Przez ostatnie 9 miesięcy monstrancja peregrynowała po całej Polsce, odwiedzając ponad 80 parafii w niemal wszystkich polskich diecezjach. Kilka dni temu wróciła do Zakopanego, skąd wyruszyła do Portugalii.

Reklama
Reklama

Monstrancję podziwiali i modlili się przed nią uczestnicy Międzynarodowego Kongresu Maryjnego w Zakopanem, który odbywał się w stolicy polskich Tatr w ubiegłym tygodniu.

Inicjatorem powstania specjalnej monstrancji byli górale z Zakopanego i tamtejsze sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej. W tym roku przypada setna rocznica objawień fatimskich oraz dwudziesta rocznica pobytu Jana Pawła II w Zakopanem. Papież w 1997 r. nawiedził sanktuarium na Krzeptówkach.

Reklama
Reklama

jg / Zakopane

Katolicka Agencja Informacyjna

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite