Nasze projekty

Pół wieku idą razem przez życie. Małżeństwa obchodzące jubileusz dziękowały Matce Bożej

Małżeństwa z diecezji radomskiej obchodzące jubileusz 25. i 50. rocznicy ślubu pielgrzymowały do sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej, aby dziękować za lata wspólnego życia.

fot. Bazylika Mniejsza Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku - Kam./Facebook/ostrobramska.pl

Licznie przybyłe w sobotę małżeństwa powitał kustosz sanktuarium ks. Jerzy Karbownik. Co roku przygotowujemy się do odpustu ku czci Matki Bożej Ostrobramskiej, który będzie obchodzony 16 listopada. Modlitwa małżeństw jest jednym z przystanków tego duchowego przygotowania. Cieszę się z waszej obecności. Przybywacie, aby dziękować Bogu za czas wspólnego wędrowania przez życie – powiedział ks. Karbownik.

W czasie mszy świętej razem z małżeństwami modlił się bp Marek Solarczyk, który wygłosił homilię. Dziękujemy za wasze małżeńskie życie, za owoce waszego oddania i duchowej troski. Stajemy z ufnością i prosimy Boga o moc Bożego błogosławieństwa dla was i waszych rodzin. Dzisiaj razem z wami prosimy Matkę Bożą, czczoną jako Matę Bożą Miłosierdzia, aby miłość jaśniała jak najpełniej – mówił.

Po homilii nastąpiło odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Na zakończenie liturgii przedstawiciele małżonków – jubilatów odczytali tekst zawierzenia małżeństw Matce Bożej Ostrobramskiej.

Reklama

Każda para otrzymała krzyż. Na zakończenie odbyło się wesele

Bp Solarczyk poświęcił obrazki z wizerunkiem Matki Bożej Ostrobramskiej i krzyże, które po zakończeniu liturgii osobiście przekazał każdej parze. Jubileuszowe spotkanie małżeństw z całej diecezji radomskiej w Ostrej Bramie zakończyło wspólne zdjęcie oraz wesele, na które zaprosił wszystkich przybyłych kustosz sanktuarium ks. Karbownik.

Przed zbliżającym się 16 listopada świętem Matki Bożej Miłosierdzia, w Ostrej Bramie w Skarżysku – Kamiennej trwa nowenna. W ramach przygotowań do święta każdego dnia w sanktuarium gromadzą się przedstawiciele różnych stanów, by oddać się pod opiekę Matki Bożej Miłosierdzia.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę