Nasze projekty

Po skandalu seksualnym z udziałem księży podpalono kościół w Dąbrowie Górniczej

Nieznani sprawcy podpalili w nocy drzwi bazyliki w Dąbrowie Górniczej. Jest to prawdopodobnie związane ze skandalem seksualnym, który wybuchł w tej parafii.

fot. Kubos16/ CC BY-SA 4.0/Wikimedia Commons/Cristian Gutiérrez, LC / Cathopic

W czwartek po godz. 22 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze bocznych drzwi wejściowych do bazyliki Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Ogień szybko ugaszono.

Zapoznałem się z wypowiedzią straży pożarnej i policji. Nie jest wykluczone, że mogło to być podpalenie. Będziemy przyglądać się tym ustaleniom służb – powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską ks. Przemysław Lech, dyrektor biura prasowego diecezji sosnowieckiej.

Skandal seksualny

Sprawa jest prawdopodobnie związana ze skandalem seksualnym, który wybuchł w tej parafii. W mieszkaniu jednego z księży, na plebanii, zorganizowano orgię z udziałem męskiej prostytutki. Jedna z osób zasłabła, prawdopodobnie po zażyciu leków na potencję. Na miejsce wezwano ratowników, których uczestnicy nie chcieli wpuścić do mieszkania. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie „nieudzielenia pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu”.

Reklama

Kuria sosnowiecka odniosła się do tej sprawy w komunikacie, informując, że proboszcz parafii „poinformował pisemnie Kurię Diecezjalną w Sosnowcu o interwencji pogotowia i policji w mieszkaniu jednego z księży”

„Tego samego dnia Biskup Sosnowiecki powołał Komisję, aby w trybie pilnym wyjaśniła fakty i okoliczności zaistniałej sytuacji” – czytamy w komunikacie dyrektora biura prasowego diecezji sosnowieckiej.

„W świetle dotychczasowych ustaleń Komisji należy nadmienić, że jej ustalenia różnią się od informacji przedstawionych przez niektóre media. Ksiądz Biskup jest na bieżąco informowany o wynikach pracy Komisji. Po zakończeniu jej prac i ustaleniu okoliczności zdarzenia, Ksiądz Biskup podejmie stosowne kroki przewidziane prawem kanonicznym” – przekazał ks. Lech.

Reklama

wp.pl, tarnogorski.info,kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę