Nasze projekty

Planszówka „Wadowice Lolka Wojtyły”. Pobierz, wydrukuj, zagraj!

Ciekawą propozycję na wakacje ma Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Na stronie opublikowano grę planszową pt. „Wadowice Lolka Wojtyły”. Wystarczy pobrać ją w wybranym rozmiarze, wydrukować i zagrać całą rodziną.

Gra koncentruje się na wydarzeniach z wczesnej młodości Karola Wojtyły. Opowiada o czasie, jaki spędził przyszły papież w Wadowicach. – Podczas gry uczestnicy przeniosą się do dawnego rodzinnego miasta papieża Polaka i poznają młodziutkiego Karola i jego kolegów. Dowiedzą się, co robili uczniowie w wolnym czasie i jakie mieli obowiązki oraz jak wyglądało życie codzienne ówczesnych Wadowic i jego mieszkańców – opisuje dr Barbara Munk z Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II.

Dr Munk zwraca także uwagę, że dzięki grze młodzi mają także szansę poznać świat ich rówieśników, świat, w którym nie było internetu i telefonów komórkowych, a czas wolny spędzało się w szkole lub na wspólnej zabawie. –  Planszówki przeżywają od kilku lat prawdziwy renesans. Zachęcają do wspólnego spędzania wolnego czasu i bawiąc – uczą. Także tego, jak odpoczywać bez elektroniki – mówi Munk.

Aby zagrać w „Wadowice Lolka Wojtyły” potrzebna jest wydrukowana i sklejona plansza oraz instrukcja. Elementy, z których powstaje plansza, dostępne są w dwóch rozmiarach. Ponadto do gry przygotowano karty z zadaniami do wykonania na poszczególnych polach. Wszystko to można znaleźć na stronie www.idmjp2.pl. Gracze muszą przygotować sobie pionki i kostkę do gry.

Reklama
Reklama

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie jest samorządową instytucją kultury, którą tworzą Województwo Małopolskie, Gmina Miejska Kraków oraz Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”. Od 1 stycznia 2009 r. celem działania Instytutu jest dialog między religiami i kulturami oraz zachowanie i promowanie dziedzictwa, które pozostawił po sobie Jan Paweł II.

os, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite