Nasze projekty

Pątnicy z Kielc przetestują aplikację pielgrzymkową na smartfony

Nową aplikację “Mobilny pielgrzym” przetestują pielgrzymi idący w 37. Pieszej Pielgrzymce Kieleckiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 5 sierpnia. Zawiera ona opisy tras, informacje o punktach posiłków i medycznych, rozważania w formie audio oraz zdjęcia z przebiegu pielgrzymki.

Aplikacja informuje o zmianach trasy, godzinach wymarszu, są też rozważania, śpiewniki i modlitewnik. Każdy będzie mógł sprawdzić, w jakim punkcie trasy się znajduje, ile kilometrów ma za sobą, ile mu jeszcze pozostało – opowiada Mateusz Żelazny, rzecznik Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Aplikacja “Mobilny pielgrzym” jest dziełem zewnętrznej firmy, która zaproponowała organizatorom pielgrzymki przetestowanie swojego produktu, zanim będzie do pobrania przez wszystkich użytkowników smartfonów. Prawdopodobnie pątnicy będą mogli pobrać ją na początku sierpnia.

W tym roku pielgrzymom będzie przyświecać hasło “Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, więc w planie przewidziane są rozważania dotyczące Ducha Świętego oraz sakramentów przygotowane przez księży: Grzegorza Stachurę, Piotra Białka oraz Tomasza Siemieńca. W związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę pątnicy zapoznają się również z sylwetkami świętych i błogosławionych Polaków żyjących w ostatnim stuleciu.

Reklama
Reklama

37. Piesza Pielgrzymka Kielecka rozpocznie się 5 sierpnia wieczorną Mszą św. w sanktuarium w Wiślicy. Pątnicy na Jasną Górę dotrą 13 sierpnia w godzinach popołudniowych. Tego dnia o godz. 19.30 na Wałach Jasnogórskich zostanie odprawiona Msza Św. pod przewodnictwem kieleckiego biskupa Jana Piotrowskiego, który również będzie towarzyszył pielgrzymom na trasie.

mg/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite