Nasze projekty

Papież przyjął rezygnację abp. Michalika

Papież Franciszek przyjął rezygnację abp. Józefa Michalika z funkcji metropolity przemyskiego. Polecił mu jednak pełnić tę posługę do osiągnięcia kanonicznego wieku emerytalnego i wyznaczenia następcy

W połowie bieżącego roku abp Michalik zwrócił się do Ojca Świętego z prośbą o to, aby wyznaczył jego następcę i pozwolił mu odejść na emeryturę z chwilą osiągnięcia wieku 75 lat. Nastąpi to w kwietniu 2016 r.

W krótkim komunikacie do kapłanów i wiernych archidiecezji przemyskiej, metropolita informuje, że papież przychylił się do tej prośby.

Reklama

„Ponawiam zatem prośbę wyrażoną w ostatnim liście pasterskim o modlitwę, aby Duch Święty wskazał nam Pasterza według Serca Bożego” – pisze abp Michalik. Zgodnie z jego wolą, do chwili mianowania nowego metropolity, w modlitwie wiernych będzie dodana intencja „za Kościół w Ojczyźnie i za przyszłego arcybiskupa, aby mógł podjąć i wypełnić swoją posługę w duchu miłości Chrystusa Pana i Jego ludu”.

Abp Michalik prosi także o modlitwę, aby zdołał zgodnie z wolą Bożą wypełnić swoją posługę.

Reklama

Abp Józef Michalik urodził się 20 kwietnia 1941 r. i zgodnie z prawem kanonicznym wiek emerytalny osiągnie w kwietniu 2016 r. Ordynariuszem przemyskim został mianowany przez św. Jana Pawła II 17 kwietnia 1993 r. Przez dwie kadencje (w latach 2004 – 2014) był także przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski.


pab / Przemyśl

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite