Papież dziękuje Jasnej Górze za włączenie się w maraton modlitewny. Przekazał specjalny dar

Franciszek podziękował sanktuarium na Jasnej Górze za udział w maratonie modlitewnym o ustanie pandemii i przekazał specjalny dar - kryształowy różaniec.

Fot. EpiskopatNews

Jesteśmy bardzo wdzięczni za ten dar – podkreśla jasnogórski przeor o. Samuel Pacholski. Zauważa, że pozostanie on w tym miejscu jako szczególna pamiątka majowego wydarzenia i dołączy do kolejnych papieskich wot, które zawsze mają wyjątkowe znaczenie.

W liście, który Jasna Góra otrzymała wraz z różańcem przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji w imieniu Ojca Świętego podziękował za odpowiedź częstochowskiego sanktuarium na prośbę Franciszka o włączenie się w maraton modlitewny o ustanie pandemii pod hasłem „Kościół modlił się nieustannie do Boga”.

Maraton modlitewny z papieżem

Pod koniec kwietnia papież ogłosił maraton modlitewny o ustanie pandemii, w który włączyło się 30 sanktuarium na całym świecie, w tym Jasna Góra.

Jasnogórskie sanktuarium znalazło się na szlaku różańcowego maratonu w łączności z papieżem 3 maja, w uroczystość Królowej Polski.

Modlitwa z sanktuariów świata jest transmitowana na żywo na oficjalnych kanałach Stolicy Apostolskiej przez cały maj, codziennie o godz. 18.00.

Reklama
Reklama

Kryształowe różańce jako znak zjednoczenia w modlitwie papież pobłogosławił 1 maja w bazylice św. Piotra w Watykanie. Otrzymują je wszystkie wyznaczone miejsca, w których zanoszone jest błaganie o ustanie koronawirusa.

kh/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę