Nasze projekty

Ostrów Wielkopolski: kilkudniowy chłopiec w oknie życia

W niedziele w oknie życia siostry Elżbietanki z Ostrowa Wielkopolskiego znalazły ważącego niecałe 3 kg chłopca. "Dziecko przebywa w ostrowskim szpitalu na oddziale neonatologicznym i co najważniejsze - jest bezpieczne" - poinformowała na swoim Facebooku prezydent miasta Beata Klimek.

fot. pixabay

„To musiała być trudna decyzja, ale myślę, że wymagała również sporo odwagi. Dziecko przebywa w ostrowskim szpitalu na oddziale neonatologicznym i co najważniejsze – jest bezpieczne” – napisała na swoim profilu na Facebooku prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, Beata Klimek.

Z informacji przekazanych mediom wynika, że noworodek przebywa na obserwacji w szpitalu. Zdaniem lekarzy chłopczyk jest z donoszonej ciąży, zdrowy i z wagą niewiele poniżej 3 kg – powiedział rzecznik szpitala Adam Stangret.

Siostry Elżbietanki zgodnie z procedurą, po odnalezieniu chłopca poinformowały policję oraz ośrodek adopcyjny, który w dalszym kroku zawiadamia sąd. Tam wpływają dwa wnioski – pierwszy o  wydanie postanowienia w sprawie zarządzeń opiekuńczych, a drugi o nadanie dziecku tożsamości. Dokumenty te pozwalają na wydanie decyzji o umieszczeniu dziecka w rodzinie zastępczej typu pogotowia rodzinnego. Dzięki temu chłopczyk po wyjściu ze szpitala będzie miał zapewnioną opiekę.

Reklama

Natomiast policja w tym czasie wdraża czynności wyjaśniające w celu odnalezienia matki, by sprawdzić, czy nie zagraża jej niebezpieczeństwo, czy dziecko nie zostało porwane lub odebrane siłą. W takich sytuacjach wobec matki nie są prowadzone żadne postępowania karne.

Okno życia u sióstr Elżbietanek otwarto 8 grudnia 2015 r. Do tej pory w ostrowskim oknie pozostawiono trójkę dzieci.

pa, onet.pl, pap/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę