Ojciec Pio szczególną troską otaczał dusze czyśćcowe. Kapucyni zapraszają do wspólnej modlitwy

Wrzesień to miesiąc szczególnie związany z ojcem Pio, kapucynem, stygmatykiem z San Giovanni Rotondo. Zakon kapucynów zaprasza w tym czasie do udziału w dwóch ogólnopolskich wydarzeniach.

fot. Jim, the photographer / Flickr / Unsplash / Stacja7

Kapucyni zapraszają na Kongres Liderów Grup Modlitwy Ojca Pio, który odbędzie się od 2 do 4 września w Tenczynie oraz ogólnopolskie spotkanie modlitewne w Częstochowie „Czyścimy Czyściec” w dniach 24-24 czerwca.

„Święty Stygmatyk zawsze pukał do Serca Maryi, aby otrzymać łaskę, o którą prosił. Doświadczenie orędownictwa Matki Bożej starał się przekazywać wszystkim, którzy stali się jego duchowymi synami i córkami. Szczególną zaś troską modlitewną otaczał dusze czyśćcowe” – przypominają organizatorzy.

„Kto wie, jak wielu z nich cierpi tam może – a nawet z pewnością – także przez nas”

Gdy wieczorem 15 lipca 1959 roku chory ojciec Pio znajdował się w swojej celi klasztornej, przemówił przez megafon do swoich „duchowych synów i córek”:

Reklama
Reklama

Pamiętajmy o tym, że jutro jest święto Matki Bożej Szkaplerznej, będącej szczególną opiekunką dusz czyśćcowych. Polecajmy tej drogiej Matce święte dusze w czyśćcu. Któż z nas nie ma tam swoich bliskich i kto wie, jak wielu z nich cierpi tam może – a nawet z pewnością – także przez nas

Prośmy Mamę, aby przyszła im z pomocą, łagodząc ich cierpienia i chłodząc dręczący ich płomień. Jeżeli my będziemy miłosierni w stosunku do nich, jeżeli – nie daj Bóg! – i my będziemy musieli pójść do czyśćca, Pan Bóg sprawi, iż pojawią się inni, którzy pomogą z kolei nam.

Szczególna modlitwa za dusze czyśćcowe

Uczestnicy spotkania w Częstochowie będą modlić się za tych, którzy jeszcze nie dostąpili pełnego zjednoczenia z Panem Bogiem.

Reklama
Reklama

„Spotkanie modlitewne rozpocznie się nocnym czuwaniem w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze, które za pośrednictwem transmisji na żywo umożliwi wszystkim wiernym w Polsce i na świecie dołączenie do wspólnej modlitwy, dokładnie w 50 rocznicę przejścia św. Ojca Pio do domu Ojca” – zapowiadają kapucyni.

kh, mat. prasowe/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę