Nasze projekty

Odpust ku czci św. Wojciecha już pojutrze. Oglądaj online

W najbliższą sobotę i niedzielę w Gnieźnie odbędzie się doroczny odpust ku czci św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Głosić będą m.in. bp Piotr Libera z Płocka, bp Rafał Markowski z Warszawy oraz abp Stanisław Budzik z Lublina, wszystko będzie transmitowane na żywo w internecie.

Tegoroczne obchody przeżywane będą w łączności z 70. rocznicą ingresu do katedry gnieźnieńskiej kard. Stefana Wyszyńskiego oraz 40. rocznicą pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny i Gniezna papieża Jana Pawła II. W uroczystościach odpustowych jak co roku udział wezmą biskupi z Polski i zagranicy, pielgrzymi, przedstawiciele bractw, organizacji i stowarzyszeń, przedstawiciele władz państwowych i samorządów lokalnych, reprezentanci środowisk naukowych i kulturalnych, liderzy i członkowie ruchów oraz duszpasterstw środowiskowych.

Transmitowane będą sobotnie i niedzielne nieszpory, zakończenie sobotniej procesji i błogosławieństwo biskupów oraz niedzielna suma odpustowa. Transmisję będzie można obejrzeć na stronach www.archidiecezja.pl www.prymaspolski.pl oraz kanale YouTube archidiecezji gnieźnieńskiej, a zakończenie procesji na Facebooku archidiecezji gnieźnieńskiej. Szczegółowy program poniżej:

27 kwietnia SOBOTA

Reklama
Reklama

19.30 – I Nieszpory o św. Wojciechu pod przewodnictwem i z homilią ordynariusza diecezji płockiej bp. Piotra Libery (transmisja YouTube)

ok. 21.00 – zakończenie procesji oraz słowo i błogosławieństwo biskupów (transmisja na Facebooku)

28 kwietnia NIEDZIELA

Reklama
Reklama

10.00 – Msza św. odpustowa pod przewodnictwem i z homilią ordynariusza archidiecezji lubelskiej abp. Stanisława Budzika (transmisja YouTube oraz TVP Polonia)

16.00 – II Nieszpory o św. Wojciechu pod przewodnictwem i z homilią bp. Rafała Markowskiego, biskupa pomocniczego warszawskiego (transmisja YouTube)

 

Reklama

KAI/ad

 

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite