Nasze projekty

Od poniedziałku zniesiona część obostrzeń. Co się zmieni?

Od poniedziałku 1 lutego zniesione zostały niektóre obostrzenia związane z walką z koronawirusem. Rząd podjął decyzję o otwarciu niektórych form działalności.

Od 1 lutego jest możliwe ponowne otwarcie sklepów w centrach i galeriach handlowych. Tego typu miejsca będą jednak musiały działać w ścisłym reżimie sanitarnym. W placówkach handlowych, na targu lub poczcie, obowiązuje limit klientów: 1 os/10 m2 – w sklepach do 100 m2, 1 os/15 m2 – w sklepach powyżej 100 m2.

Co ważne, restauracje i punkty gastronomiczne w centrach i galeriach handlowych pozostają zamknięte. Możliwy jest jedynie dowóz oraz podawanie żywności na wynos.

Od 1 lutego nie będą obowiązywać godziny dla seniora.

Reklama
Reklama

Muzea i galerie sztuki

Od 1 lutego w ścisłym reżimie sanitarnym będą mogły działać także muzea i galerie sztuki.

Cały czas za to obowiązuje nakaz utrzymywania co najmniej 1,5-metrowej odległości między pieszymi.

Konieczne jest zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych, m.in. na ulicy, w autobusie, w przychodni, sklepie czy w kościele.

Obowiązuje zakaz działalności stacjonarnej restauracji – możliwy jest jedynie dowóz oraz podawanie żywności na wynos. Ograniczone jest też prowadzenie działalności hotelarskiej (z wyjątkami).

Nieczynne są stoki narciarskie. Zawieszona jest działalność niektórych placówek kultury, w tym m.in. teatrów czy kin. Obowiązuje zakaz działalności klubów nocnych, dyskotek i innych miejsc udostępnionych do tańczenia. Zawieszona jest działalność basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness (z wyjątkami).

Środkami transportu zbiorowego może podróżować ograniczona liczba osób.

Limity w kościołach

W kościołach obowiązuje limit osób – max. 1 osoba na 15 m2, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m. W zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 5 osób.

Obowiązuje zakaz organizacji wesel, komunii, i innych uroczystości oraz przyjęć okolicznościowych.

SPRAWDŹ: Minister zdrowia ogłosił decyzje ws. obostrzeń. Są poluzowania

ag/gov.pl/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite