„Od Krzyża do Krzyża”. Pielgrzymka motocyklistów od Bałtyku do Tatr

Ponad 100 motocyklistów jedzie w pielgrzymce "Od Krzyża do Krzyża", od Bałtyku do Tatr. Wczoraj po Mszy św. ruszyli od Bałtyckiego Krzyża Nadziei w Pustkowie, a w czwartek dojadą do Zakopanego.

fot. Odkrzyżadokrzyża/Facebook.com

Na trasie jest ponad 80 motocykli, 23 małżeństwa, osoby indywidualne i kapłani. – W tegorocznej pielgrzymce jest 14 kapłanów i jeden kleryk. Dziękujemy im za wieloletnią inicjatywę – mówi pani Marzena, która z mężem jedzie po raz drugi. Przyjechali spod Wrocławia. – Spotkaliśmy tu cudownych ludzi z całej Polski i wspaniałych kapłanów, którzy prowadzą nas każdego dnia nie tylko drogą, ale Słowem Bożym.

Ks. Marian Augustyn, motocyklista i proboszcz parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinie Dąbiu podkreśla, że trasa nie jest przypadkowa. Szlak wiedzie nas wydarzeniami, które w tym roku przeżywamy. Z racji przeżywanego Roku poświęconego Eucharystii, odwiedzimy Sokółkę, miejsce cudu eucharystycznego. Z racji Roku św. Józefa nawiedzone zostanie Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, a z racji oczekiwanej beatyfikacji Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, będziemy także w Stoczku Warmińskim – wymienia ks. Augustyn.

Pani Urszula uczestniczy w pielgrzymce po raz szósty. Przyjechała z mężem z Wolsztyna w Wielkopolsce. – Jako osoby wierzące i praktykujące możemy ludziom pokazać, że motocykliści to też ludzie z serduchem. Modlimy się też za Polaków i za naszą ojczyznę. Mając ten krzyż na plecach, to on coś oznacza. Nie tylko wiarę, ale też Bóg, Honor, Ojczyzna – podkreśla pani Urszula. – Integrujemy się duchowo modląc się, ale uczymy się także historii odwiedzając różne miejsca, sanktuaria.

Reklama

Chętni w piątek wejdą pod krzyż na Giewoncie.

kw/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę