Nasze projekty

Nietypowe wydarzenie w cieszyńskim więzieniu. Dwóch osadzonych przyjęło bierzmowanie

W Zakładzie Karnym w Cieszynie – po trzech latach przerwy związanej z pandemią – ponownie udzielony został sakrament bierzmowania. W więziennej kaplicy sakrament przyjęło dwóch osadzonych – Jan i Jakub.

fot. Matthew Ansley/Unsplash

Sakramentu udzielił odsiadującym swe wyroki mężczyznom wikariusz generalny diecezji bielsko-żywieckiej ks. Marek Studenski.

Zanim przyjęli znamię Ducha Świętego, kandydaci do sakramentu inicjacji chrześcijańskiej przygotowywali się podczas spotkań z kapelanem więziennym o. Rafałem Kogutem OFM i przedstawicielami cieszyńskiej wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji „Zacheusz”. Ewangelizatorzy wspierali ich modlitwą, a podczas liturgii z udziałem niektórych osadzonych i wychowawców stworzyli oprawę muzyczną.

W kazaniu ks. Studenski zapewnił, że pod zewnętrzną warstwą życia skrywa się moc Ducha Świętego, która może zmienić życie. On prowadzi, wystarczy uchylić furtkę – wezwał. W czasie Eucharystii w więziennej kaplicy wikariusz generalny namaścił głowy mężczyzn olejem Krzyżma Świętego i każdemu z kandydatów proponował przyjęcie znamienia Ducha Świętego, wymieniając imiona, jakie wybrali do bierzmowania. Za swoich patrona Jakub wybrał św. Pawła, a Jan – św. Tomasza More’a.

Reklama

Posługę duszpasterską wśród więźniów cieszyńskich zapewniają na co dzień franciszkanie z pobliskiego klasztoru. Wspierają ich przedstawiciele cieszyńskich wspólnot ewangelizacyjnych.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę