Nasze projekty

Nietypowe wydarzenie w Areszcie Śledczym w Suwałkach. Sześciu osadzonych przyjęło bierzmowanie

„Praktycznie każdy mężczyzna lubi wyzwania, a bierzmowanie jest pewnego rodzaju wejściem w survival wiary, gdyż zobowiązuje nas do mężnego opowiedzenia się za Jezusem Chrystusem” – powiedział bp Dariusz Zalewski w kaplicy Aresztu Śledczego w Suwałkach.

fot. Matthew Ansley/Unsplash

Bp Dariusz Zalewski, który był szafarzem sakramentu, podkreślił w homilii, że trzeba mieć dużą odwagę, aby przystąpić do bierzmowania, szczególnie gdy odbywa się ono w takim miejscu jak zakład karny, ponieważ w oczach innych więźniów może zostać odebrane to jako pewna słabość. Zachęcił wszystkich do wybierania w codzienności choćby maleńkiego dobra, ponieważ ono chroni człowieka przed popełnianiem życiowych błędów, których konsekwencją mogą stać się więzienne kraty.

PRZECZYTAJ: Adwent dla Życia. Poznaj wyjątkowy „kalendarz adwentowy”

Dziękuję, że Ksiądz Biskup do nas przyjechał i swoją obecnością mówi do zgromadzonych tutaj mężczyzn, że Kościół w nich wierzy, a Bóg nigdy z nich nie zrezygnował – takimi słowami zwrócił się do bp. Zalewskiego kapelan Aresztu Śledczego w Suwałkach ks. Szymon Wysocki. Przygotowanie do bierzmowania w takim miejscu jak więzienie jest bardzo proste i polega głownie na indywidualnych rozmowach, katechezach i życiu sakramentalnym – dodał kapelan. 

Reklama

W ramach podziękowania więźniowie przekazali księdzu biskupowi książkę „Za siódmą bramą jest wolność” oraz różaniec, prosząc tym samym o modlitwę w ich intencji. Na koniec uroczystości ksiądz biskup wręczył każdemu krzyż i obrazek, które mają przypominać o tym wyjątkowym dniu i otrzymaniu mocy Ducha Świętego.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę