Nasze projekty

Nie choruj sama! Przyjdź na meet-up o endometriozie!

Kobiety chorujące na endometriozę często są zostawione samym sobie z bólem, jaki noszą. Właśnie dlatego już 29 marca w Warszawie rozpoczną się dla nich spotkania, w trakcie których poznają inne kobiety z tym problemem i znajdą grupę wsparcia.

Spotkania organizuje zajmująca się leczeniem endometriozy klinika Miracolo, podchodząca holistycznie do kwestii leczenia tej choroby. Do udziału w meet-upach zaprosiła wielu specjalistów, nie tylko ginekologów, ale też dietetyków, psychoterapeutów czy osteopatów. Kobiety podejrzewające u siebie tę chorobę oraz te już zdiagnozowane będą mogły spotkać się i prywatnie porozmawiać w sprzyjającej atmosferze.

Nie chcemy, by nasze spotkanie było typową konferencją na temat Endometriozy, ale właśnie spotkaniem. Dlatego zadbaliśmy o liczne i długie przerwy kawowe, aby uczestniczki mogły się wzajemnie poznać i posłuchać. Wiemy, że właśnie tego im brakuje w codziennym zmaganiu z chorobą

Reklama
Reklama

wyjaśnia Organizator Spotkania z ramienia Miracolo Clinic. Dodaje, że pacjentki zmagające się z endometriozą bardzo często chorują również na depresję, nie znajdują zrozumienia u najbliższych. Dlatego proponowana przez klinikę terapia nie tylko obejmuje nowoczesne zabiegi operacyjne, ale również wsparcie psychologa, dietetyka czy fizjoterapeuty.

Spotkania, które zaczną się 29 marca w Warszawie będą się odbywać co 8 tygodni. Wszyscy specjaliści biorą w nich udział pro bono, dlatego uczestnicy pokrywają jedynie koszt wynajęcia sali oraz cateringu. Zależy nam na dotarciu do jak największej liczby potrzebujących Pań z wiedzą na temat tej bardzo złożonej choroby tłumaczy Miracolo.

Reklama
Reklama

Po czym poznać, że endometrioza może być naszym problemem?

Reklama

Przede wszystkim po bardzo bolesnych miesiączkach oraz problemach z zajściem w ciążę. Naszymi pacjentkami są kobiety między 25. a 43. rokiem życia, bowiem właśnie wtedy endometrioza jest wykrywana najczęściej. Niestety, ciągle wiedza i świadomość tej choroby w społeczeństwie jest na bardzo niskim poziomie

mówi Organizator z Miracolo.

Klinika, oprócz spotkań dla pacjentek, rozpoczyna również cykl szkoleń dla lekarzy. Będzie szerzyć wiedzę m.in. na temat wykonywania badania USG pod kątem endometriozy.

Jeszcze 2 lata temu statystyki mówiły o tym, że na endometriozę choruje 1 na 10 kobiet. Dziś już wiadomo, że może to być już co piąta Polka. Objawy, do których należy właśnie bolesność miesiączek, są najczęściej ignorowane stwierdzeniem, że “to musi boleć”.

Jak zgłosić się na spotkanie dla kobiet na temat tej choroby?

Wystarczy wejść w link oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy>>

 

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę