Nasze projekty

Dzień skupienia online dla małżeństw niepłodnych i starających się o potomstwo

12 grudnia 2020 roku odbędą się jednodniowe rekolekcje dla małżeństw starających się o dziecko, organizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Małżeństw Niepłodnych „Abraham i Sara”.

Hasłem adwentowych rekolekcji będą słowa „Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

Rozważania wygłosi ks. Kazimierz Musioł, duszpasterz małżeństw starających się o potomstwo archidiecezji katowickiej. – Małżeństwa starające się o potomstwo mają swoje miejsce we wspólnocie Kościoła. Na co dzień zwykle spotykają się z rodzinami, które mają już dzieci, dlatego bardzo potrzebują obok siebie ludzi, którzy tak jak oni mają problem z poczęciem dziecka, którzy rozumieją ich emocje. Duszpasterstwa małżeństw niepłodnych spotkają się regularnie na wspólnej modlitwie i dzieleniu się swoją wiarą i przeżywaniem sakramentu małżeństwa – tłumaczy ks. Kazimierz Musioł. – Wraz z małżonkami modlimy się o dzieci, ale nie chcemy nic wymuszać na Panu Bogu – to nie jest tak, że pomodlimy się, ksiądz pobłogosławi i natychmiast pojawia się dziecko. W duszpasterstwie małżeństw niepłodnych chodzi o to, aby małżonkowie otwarli się na Boże prowadzenie na drodze starania się o dziecko albo życia bez potomstwa – wyjaśnia duszpasterz.

W programie skupienia organizatorzy zaplanowali:

Reklama
Reklama
  • spotkanie z lek. medycyny rodzinnej, naprotechnologiem  Adamem Kuźnikiem pt. „Czy TRZEBA robić WSZYSTKIE badania?”,
  • warsztaty z dietetykiem,
  • świadectwo małżonków,
  • wspólnotowa Msza św. online transmitowana z parafii św. Brata Alberta w Rybniku – Kamieniu
  • uwielbienie Chrystusa Eucharystycznego.

Udział jest bezpłatny, ale na część konferencyjno – warsztatową obowiązują zapisy: http://abrahamisara.pl/wydarzenia/12-12-dzien-skupienia-on-line-najwazniejsze-jest-niewidoczne-dla-oczu/

Krakowskie Stowarzyszenie Wspierania Małżeństw Niepłodnych „Abraham i Sara” powstało w czerwcu 2013r. Inspiracją do założenia organizacji posiadającej osobowość prawną i aprobatę Kościoła była debata nad rządowym projektem dofinansowania in vitro, w której brakowało głosu organizacji reprezentującej katolickie małżeństwa starające się o potomstwo. Drugim, równorzędnym powodem była czysto ludzka chęć niesienia pomocy osobom doświadczającym cierpienia niepłodności.

Reklama
Reklama

ah, materiały prasowe/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite