Na ulicach polskich miast odbył się Męski Różaniec. „Mamy zadanie bronić świętości naszych rodzin i bliskich”

Po raz kolejny, 2 października, mężczyźni odmówili wspólnie różaniec m.in. na ulicach Warszawy, Bełchatowa i Piotrkowa Trybunalskiego. "Tak jak święty Józef, mamy zadanie bronić świętości naszych rodzin i bliskich. Chcemy czynić to razem, we wspólnocie mężczyzn" - podkreślają organizatorzy Męskiego Różańca.

fot. Męski Różaniec Warszawa/Facebook

W modlitwie na ulicach Warszawy wzięło udział około 300 mężczyzn, natomiast nabożeństwo poprzedziła msza święta w Archikatedrze Warszawskiej.

Męski Różaniec zorganizowano po raz kolejny również w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie mężczyźni odmawiali różaniec w procesji ulicami miasta.

Na ulicach Bełchatowa różaniec odmówiło wspólnie około 80 mężczyzn, więcej niż w poprzednich miesiącach.

Reklama
Reklama

„Jesteśmy mężczyznami, którzy pragną wypełnienia woli Maryi – naszej Matki i Królowej. Pragniemy czynić dokładnie to, o co nas wszystkich prosiła i nieustannie prosi. Jej wola jest wolą Jej Syna – Jezusa Chrystusa, który jest naszym Panem i bratem” – podkreślają organizatorzy Męskiego Różańca na swojej stronie internetowej.

Jak dodają, „realizacja tych poleceń służy większej chwale Boga” By Jego dzieci były z Nim na wieczność. To znaczy my, nasze rodziny i wszyscy ludzie, którzy zechcą skorzystać z Jego łaski” – tłumaczą.

Dlaczego „męski” różaniec?

„Męski Różaniec to Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Odprawiane w przestrzeni publicznej, przez mężczyzn” – czytamy na Facebooku organizatorów.

Reklama
Reklama

Jak podkreślają, rolą mężczyzn w „Bożym zamyśle jest ochrona na życie wieczne wszystkich tych, których Bóg podarował nam tu na ziemi”.

„Tak jak święty Józef był ziemskim opiekunem Świętej Rodziny, tak i my mamy zadanie bronić świętości naszych rodzin i bliskich. Chcemy czynić to razem, we wspólnocie mężczyzn. W tej jedności umacniamy naszą męską tożsamość i męskie cnoty” – tłumaczą.

Opiekunem duchowym wspólnoty jest ks. Dominik Chmielewski SDB. Miejsca, w których co miesiąc wspólnie modlą się mężczyźni można znaleźć na stronie internetowej: https://meskirozaniec.pl/.

Reklama

kh/Facebook/meskirozaniec.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę