Nasze projekty

Modlitwa o pokój na Lednicy. „Daj Panie pokój tym młodym, którzy już nie mają nadziei”

"Tak bardzo potrzebujemy Panie Twego pokoju. Wlej pokój w serca tych, którzy wciąż niosą w sobie ciemność i ból. Daj pokój tym młodym, którzy już nie mają nadziei. Dotknij swą łaską szczególnie tych młodych ludzi, którzy teraz walczą na wojnie. Przywróć pokój Panie!" - proszono w czasie modlitwy o pokój na Spotkaniu Młodych Lednica2000.

fot. Lednica 2000/youtube.com

Modlitwę o pokój na Polach Lednickich rozpoczęło wprowadzenie pod Bramę III Tysiąclecia relikwii św. Jana Pawła II. Była to jego sutanna oraz buty. Tuż przed odtworzono na telebimie  słowa pozdrowienia papieża Franciszka, skierowane do organizatorów i uczestników Lednicy przez Ojca Świętego podczas ostatniej audiencji środowej.

fot. Lednica2000/Youtube.com

O pokój modlono się pod figurą Matki Bożej Fatimskiej, która pochodzi z sypialni Ojca Świętego Jana Pawła II. W obecności Matki Bożej Fatimskiej, Różańcowej Królowej Pokoju i św. Jana Pawła II – pielgrzyma pokoju zapraszamy Was do modlitwy o pokój. By oblicze ziemi odnowiło się dzięki darowi pokoju – tymi słowami rozpoczęła modlitwę s. Beata Sabara OP ze Zgromadzenia Sióstr Dominikanek Misjonarek Jezusa i Maryi.

fot. Lednica2000/Yotutube.com

„Niech zstąpi Duch uwielbienia, Duch pokoju i niech odnowi obliczę ziemi”

Dziś, gdy bardzo blisko nas, tuż za granicą toczy się wojna prosimy o modlitwę o pokój na całym świecie, ale szczególnie na Ukrainie – podkreśliła w dalszej części siostra.

Reklama

Boże odkupienia, Ty już w czasach Starego Testamentu zapewniłeś „poślę swego Anioła przed tobą”. Panie, Boże pokoju, Ty posłałeś swego Anioła, by przygotował dzieci fatimskie do wypełnienia misji, którą im wyznaczyłeś. Twój Anioł, Anioł pokoju uczy modlitwy i zachęca, by przebłagać Ciebie, by wynagradzać winy, by jednoczyć świat z Tobą, by promieniowanie tego zjednoczenia z Tobą napełniło świat pokojem. Przez Twego Anioła pokoju poleciłeś by modlić się. O mój Boże wierzę w Ciebie, uwielbiam Ciebie, ufam Tobie, miłuję Ciebie. Proszę, abyś przebaczył tym, którzy w Ciebie nie wierzą, którzy Ciebie nie uwielbiają, którzy Tobie nie ufają, którzy Ciebie nie miłują. Prosimy ześlij na nas Twojego Ducha, dawcę wiary, nadziei i miłości. Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch uwielbienia, Duch pokoju i niech odnowi obliczę ziemi – tak brzmiały słowa pierwszej części modlitwy jakie wypowiedziała s. Beata Sabara OP.

Następnie modlitwę poprowadziła s. Samuela Neklo OP także ze Zgromadzenia Sióstr Dominikanek Misjonarek Jezusa i Maryi. Wraz z zebranymi modliła się za misjonarzy. Dziękujemy Ci Panie za trud misjonarzy i misjonarek, którzy przypominają, że tylko w Tobie jest źródło życia. Dziękujemy Ci za ich odwagę i wierność, za ich wytrwałość i pasję. Umocnij ich Panie na trudnych misyjnych drogach. Daj im pewność, że są Twoimi i że Ty ich posyłasz i prowadzisz każdego dnia – mówiła.

„Daj pokój tym młodym, którzy już nie mają nadziei”

Modlitwę o pokój odmówiono także w języku ukraińskim, a następnie kontynuowano po polsku, głos zabrali w imieniu młodych przedstawiciele duszpasterstwa. Panie stajemy dziś przed Tobą jako ludzie młodzi. Niesiemy w sobie lęk o przyszłość. Niesiemy niepewność i zagubienie, ale i nadzieję. Tak bardzo potrzebujemy Panie Twego pokoju. Wlej pokój w serca tych, którzy wciąż niosą w sobie ciemność i ból. Daj pokój tym młodym, którzy już nie mają nadziei. Dotknij swą łaską szczególnie tych młodych ludzi, którzy teraz walczą na wojnie. Przywróć pokój Panie! – modlił się Maciej Wolf z Duszpasterstwa Dominikańskiego w Zielonce.

Reklama

Modlono się także w intencji rodzin. Prosimy Cię za matki. Niech z ufnością wpatrując się w Najświętszą Maryję zaczynają każdy nowy dzień. Pomóż im przetrwać to co trudne i to co przerasta ich siły. Oddajemy Ci Panie naszych ojców. Bądź dla nich pomocą w każdym wysiłku, który podejmują. Wspieraj ich wtedy, kiedy już nie dają rady. Obroń ich przed załamaniem. W sposób szczególny prosimy o pokój serca dla tych rodziców, którzy boją się o swoje dzieci, o ich przyszłość i bezpieczeństwo – mówiła Martyna Dzwinczyk z Duszpasterstwa Dominikańskiego w Zielonce.

Prosimy Panie, daj nam Twojego Ducha byśmy podjęli te wezwania. Ześlij nam Twojego Ducha by nas uczył wynagradzać za winy nasze i innych, by modlił się w nas, gdy odmawiamy różaniec, by na ziemi nastał pokój. Niech zstąpi Duch Twój i sprawi, że zatryumfuje Niepokalane Serce Maryi, że nastaje pokój – modlono się.

Po modlitwie o pokój zebrani na Polach Lednickich wielbili Pana w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Na koniec wszyscy uczestnicy przeszli przez Bramę-Rybę, na znak wyboru Chrystusa.

Reklama

pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę