Modlitewny rejs z „Maryją na jeziorach”. Wyjątkowe wydarzenie w Mikołajkach

Już po raz szósty w sobotę 23 lipca o godz. 18:00 w Mikołajkach odbędzie się spotkanie ewangelizacyjno-modlitewne „Z Maryją na Jeziorach”. Jego uczestnicy będą się modlić m.in. za żeglarzy i wodniaków, ale też w intencji Ukrainy.

fot. diecezjaelk.pl

Spotkanie modlitewne rozpocznie się na promenadzie miejscowego portu. Uczestnicy będą zawierzać Maryi wszystkich przybywających do diecezji ełckiej na odpoczynek, ale szczególnie żeglarzy i wodniaków, którzy pływają po mazurskich jeziorach.

Wydarzeniu będzie przewodniczył biskup ełcki Jerzy Mazur.

Podczas spotkania „Z Maryją na Jeziorach”, w ramach 23. Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa, będzie też można złożyć ofiary na rzecz misjonarzy, na zakup sprzętu do transportu. W tym roku swoim świadectwem wiary i warunkami pracy misyjnej podzieli się ks. Damian Szumski MSF z Papui Nowej Gwinei.

Reklama
Reklama

Wyjątkowy rejs z Maryją

Spotkanie rozpocznie się ok. godz. 18.00 programem ewangelizacyjnym pod hasłem „My miłujemy Boga, ponieważ to On nas pierwszy umiłował (1J4,19)” w wykonaniu grupy ewangelizacyjnej. Po modlitewnym wprowadzeniu wszyscy uczestnicy zaproszeni są do udziału w rejsie z „Maryją na Jeziorach”.

Podczas żeglugi będzie prowadzone nabożeństwo różańcowe w intencji pokoju, powołań oraz wypoczywających w diecezji ełckiej, a szczególnie wodniaków. Nad organizacją spotkania czuwają proboszczowie parafii z Mikołajek.

W tym dniu wszyscy żeglarze, wodniacy są zaproszeni, aby przyłączyli się do modlitwy na wodzie na swoich jednostkach pływających.

Reklama
Reklama

Po rejsie ewangelizacyjno-modlitewnym, procesyjnie, za Maryją w znaku figury Matki Bożej z Fatimy, uczestnicy przejdą z Portu do kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej, gdzie Apelem Jasnogórskim zakończy się spotkanie „Z Maryją na Jeziorach”.

Organizatorami spotkania ewangelizacyjno-modlitewnego „Z Maryją na jeziorach” jak co roku są parafie: św. Mikołaja i Matki Bożej Różańcowej oraz Urząd Miasta w Mikołajkach.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę