Nasze projekty

„Mobilna Ambasada Niepodległej” ruszyła w Polskę

Specjalny bus Caritas Polska o nazwie "Mobilna Ambasada Niepodległej" wrócił do kraju z Watykanu i rusza w trasie po Polsce. Jego drogę zainaugurowała niezwykła prywatna audiencja załogi busa z ks. Marcinem Iżyckim, dyrektorem Caritas Polska na czele u papieża Franciszka. Papieskie błogosławieństwo będzie towarzyszyć na trasie po 100 miejscowościach w całym kraju, którą zakończy finał 26 sierpnia na PGE Narodowym. Będą to największe społeczne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Podczas prawie półgodzinnej audiencji Ojciec Święty pobłogosławił cały projekt „#PolacyNa100” wraz z przedstawicielami Caritas Polska, zapraszając do wspólnego zdjęcia w papamobile. Dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki poinformował papieża o organizowanych w tym roku w Polsce obchodach rocznicy niepodległości.

„Mobilna Ambasada Niepodległej” rusza teraz w polskie regiony i diecezje, zachęcając do wspólnego świętowania 100-lecia odzyskania niepodległości. Przede wszystkim zaprasza do udziału w finale projektu „Polacy na 100” 26 sierpnia na PGE Narodowym w Warszawie.

W programie wydarzenia znajdzie się m.in. Marsz Świętych, Expo Dobroczynności, finał akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”, inauguracja sieci wolontariatu Young Caritas Polska oraz koncerty polskich i zagranicznych wykonawców.

Reklama
Reklama

 

KAI/ad

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę