Nasze projekty

Młodzież z Krakowa jedzie na misje do Kazachstanu

"Mamy tam ważne zadanie do wykonania" - mówią młodzi z ruchu Młodzież Trzeciego Tysiąclecia działająca przy Zgromadzeniu Księży Legionistów Chrystusa w Krakowie, którzy wybierają się do Kazachstanu 18 lipca. Właśnie rozpoczęli Nowennę w intencji swojego wyjazdu.

Młodzi, wybierający się na te misje podkreślają, że sytuacja Kościoła w Kazachstanie jest inna od tej w Polsce i archidiecezji krakowskiej, gdzie jest pełno różnych wspólnot, ludzie młodzi angażują się w życie kościoła. – Wspólnota katolików jest tam nieliczna a ludzie żyją w przekonaniu, że jedyną osobą, która ma angażować się w działania duszpasterskie jest kapłan. Spotykając się z nimi będziemy mogli dać świadectwo czegoś odmiennego. Będziemy mogli pokazać jak my spotkaliśmy Boga i jak wpływa to na nasze życie – mówi Monika Dębowska, uczestniczka wyjazdu. – Chcemy ich zarazić chrześcijańską radością i wszystkim, co jest w nas dobrego – dodaje misjonarka.

Misyjny wyjazd do Polaków w Kazachstanie ma wpisywać się również w 100. rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości, ponieważ miejscowość Szczucińsk, do której jadą młodzi, jest największym skupiskiem Polaków w tym kraju. Tak jak podczas swoich innych wyjazdów do Rumunii i Litwy młodzi MTT chcą spotkać się z rodakami, którzy wyjechali z kraju nie koniecznie za chlebem, a przez wojnę czy prześladowania oraz ich potomkami. – Nigdy nie czuję się tak dumna z tego, że jestem Polką, jak na misjach. Gdy starsza pani zaczyna płakać, bo od 20 lat nie słyszała tak czystej polskiej mowy, to zaczynasz rozumieć, jak wielkim szczęściarzem jesteś, mogąc żyć w swojej ojczyźnie – mówi Gabriela Baran z grupy Młodzieży Trzeciego Tysiąclecia.

Ich przygotowanie do wyjazdu ma również wymiar duchowy – właśnie rozpoczęli dziewięciodniowy cykl modlitwy i dobrych uczynków. Proszą, by w intencji dobrych owoców misji codziennie odmówić dowolną modlitwę oraz zrobić przynajmniej jeden świadomy dobry uczynek, ofiarując go za misje.

Reklama
Reklama

Chcą także, by ich wyjazd miał również wymiar pomocy materialnej dla mieszkańców Kazachstanu, dlatego zachęcają, by wszyscy, którzy mają możliwość przekazania np. ubranek dziecięcych przynosili je do Klubu Horyzont przy ul. Syrokomli 23/2 w Krakowie po uprzednim kontakcie telefonicznym: 603 865 760. Dary trafią do najbardziej potrzebujących, których spotkają podczas misji.

To nie pierwszy misyjny wyjazd tej wspólnoty. Od 20 lat jeżdżą na misje na Litwę oraz od 5 lat do Rumunii. Podczas Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego pomagają na parafiach oraz odwiedzają mieszkających tam rodaków.

KAI/ad

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite