Nasze projekty

Miasta, które Papież odwiedzi w Polsce w trakcie ŚDM

Znamy listę proponowanych miast, które Papież Franciszek może odwiedzić w trakcie wizyty w Polsce podczas Światowych Dni Młodzieży. Organizatorzy spodziewają się przyjazdu 2,5 miliona pielgrzymów!

W trakcie spotkania z dziennikarzami w Konferencji Episkopatu Polski, biskup Artur Miziński, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego KEP ds. Wizyty Ojca Świętego w Polsce w 2016, zaprezentował prawdopodobny przebieg wizyty Papieża Franciszka w naszym kraju. Zgodnie z wstępnymi ustaleniami mógłby on odwiedzić następujące miasta:

 

1. Poznań – w nawiązaniu do 1050 rocznicy chrztu Polski

Reklama

2. Gniezno – miałoby się tam odbyć spotkanie ekumeniczne

3. Częstochowa – spotkanie z ruchami maryjnymi

4. Warszawa – międzynarodowe spotkanie wolontariuszy

Reklama

5. Kraków

 

Kardynał Stanisław Dziwisz podkreślił, że oprócz Krakowa, najbardziej prawdopodobnym miejscem wizyty Papieża jest Jasna Góra. Dodał, że rozpatruje się również odwiedzenie Wadowic i niemieckiego obozu w Oświęcimiu.

Reklama

 

Wkrótce otwarta zostanie lista zapisów uczestników ŚDM. Prawdopodobnie nastąpi to już na początku lipca. Zarejestrować się będą mogli wszyscy, którzy ukończyli 14. rok życia. Na stronie ŚDM udostępniony zostanie dokument, który będą musieli podpisać rodzice osób niepełnoletnich.

 

W konferencji wzięli również udział m. in. kardynał Stanisław Dziwisz, biskup Damian Muskus, ks. Grzegorz Suchodolski, Sekretarz Generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM oraz minister Jacek Cichocki – Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 

Organizatorzy przewidują, że na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie przyjedzie 2,5 miliona pielgrzymów!

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę