Nasze projekty

„Mama córce, kobieta kobietce”, czyli jak rozmawiać na tematy intymne

Wakacje to czas na pogłębienie rodzinnych relacji. Może to być okazja do kobiecych rozmów na intymne tematy, wciąż osnutych jeszcze mgiełką zawstydzenia i skrępowania, ale można to zrobić w zupełnie inny sposób. Pomoże w tym inicjatywa „Mama córce, kobieta kobietce”.

Wystartował właśnie bezpłatny projekt dla mam i nastoletnich córek o płodności pod nazwą „Mama córce, kobieta kobietce”. Jak mówią organizatorzy z Instytutu Naturalnego Planowania Rodziny wg metody prof. Josefa Roetrzera, projekt ten ma wspomóc mamę i młodziutką nastolatkę we wchodzeniu w czas dojrzewania.

Podczas warsztatów organizowanych niebawem w całej Polsce, mamy dowiedzą się jak mogą towarzyszyć nastoletniej córeczce wchodzącej w wyjątkowy czas dojrzewania. W projekcie przygotowano pakiet materiałów edukacyjnych min.: „Scenariusz rozmów dla mam”, będący podpowiedzią, jak pięknie opowiadać dziewczynce o kobiecości; „Sekretnik” pełniący rolę notatnika dla nastolatki, czy „Ilustrownik” służący obu paniom – kobiecie i kobietce – do zapoznania się z kobiecą fizjologią i zachwycenia się tą wyjątkową maszynerią płodności.

Niekwestionowanym walorem projektu są piękne dziewczęce grafiki opatrzone komentarzem pedagogów i nauczycieli metod rozpoznawania płodności. Przygotowana została także aplikacja dla nastolatek, pozbawiona reklam i nachalnych treści, umożliwiająca obserwacje pierwszych objawów płodności. Rekrutacja odbywa się przez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej TUTAJ.

Reklama
Reklama

Celem projektu jest wyszkolenie do listopada mam nastolatek, wspieranie ich w rozmowach z córką o pierwszej miesiączce, cyklu hormonalnym i procesie dojrzewania do macierzyństwa. Inicjatywa będzie kontynuowana we wszystkich województwach po listopadzie 2020 roku. Projekt „Aktywne mamy – świadome swojej płodności nastolatki” o skróconej nazwie „Mama córce, kobieta kobietce”, został sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków programu #FIO na lata 2014-2020. Projekt realizowany jest przez Instytut Naturalnego Planowania Rodziny według metody prof. J. Rötzera.

Przeczytaj również

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite