Nasze projekty

Księża modlili się na Jasnej Górze za skrzywdzonych. „Oddajemy Ci Maryjo to, co nas przerasta”

"Naucz nas żyć z nimi i dla nich" tak modlili się na Jasnej Górze, za wszystkich zranionych w Kościele, księża i świeccy odpowiedzialni w polskich diecezjach za opracowanie programów prewencyjnych. W tych dniach uczestniczą oni w ogólnopolskim spotkaniu w Częstochowie.

fot. TWITTER/JASNA GÓRA

Rozważania towarzyszące Apelowi Jasnogórskiemu poprowadził ich przedstawiciel, ks. Bogumił Kempa z diecezji kaliskiej. Wysłuchali ich zarówno pielgrzymi przybyli tego wieczoru do sanktuarium, jak też widzowie transmisji telewizyjnej i internetowej oraz słuchacze rozgłośni katolickich.

Ks. Kempa zapewnił, że odpowiedzialni, chcą stawić czoła “fali zła wymierzonej w najsłabszych i najbardziej ufnych”, by stworzyć w Kościele przestrzeń, w której skrzywdzeni będą czuli się pewnie i bezpiecznie.

Przed jasnogórską ikoną modlił się, by Maryja uczyła kochać i chronić najsłabszych w Kościele, gdyż to właśnie w nich odbija się oblicze Jezusa w myśl słów: “cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych Mnie uczyniliście”.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Abp Polak komentuje publikacje „Rzeczpospolitej”. „Przez dziesięciolecia nie dostrzegaliśmy cierpienia skrzywdzonych”

„Oddajemy Ci Maryjo to, z czym się zmagamy”

Uczestnicy ogólnopolskiego spotkania odpowiedzialnych za programy mające na celu zapobieganie wykorzystaniu seksualnemu zawierzyli Maryi swoją pracę i zaangażowanie.

Oddajemy Ci Maryjo to, z czym się zmagamy i to, co nas przerasta. Oddajemy ci rodziców, ludzi świeckich, duchownych i konsekrowanych, którzy w swoich diecezjach i instytutach tworzą programy prewencji i wcielają je w życie – modlili się na Jasnej Górze. Za wstawiennictwem Matki Bożej prosili też o mądrość i odwagę i “taki sposób myślenia, w którym osoby zranione będą zawsze na pierwszym miejscu”. Modlili się też za przełożonych w Kościele o ducha zrozumienia i otwartości dla nich.

Reklama

W tych intencjach, zebrani w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze odmówili dziesiątkę różańca, po czym jasnogórski wizerunek został zasłonięty.

KAI, kh/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę