Nasze projekty

Ks. Studnicki: Potrzebna jest niezależna komisja, która ustali fakty ws. kard. Dziwisza

- Sprawa jest niezwykle poważna, publiczna, dla wielu bardzo gorsząca. Bezwzględnie wymaga prawdy i ustalenia faktów – mówi KAI ks. Piotr Studnicki, odnosząc się do opublikowanych materiałów dotyczących rzekomych zaniedbań kard. Stanisława Dziwisza w sprawach zgłoszonych mu przez ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego w 2012 r. oraz do oświadczenia opublikowanego przedwczoraj przez metropolitę krakowskiego seniora.

– Wydaje się, że pomysł Księdza Kardynała o powołaniu niezależnej i wiarygodnej dla obu stron komisji, która podjęłaby się zbadania sprawy, byłby pomocny w dotarciu do prawdy – wyjaśnia szef Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży. Dodaje, że „w tym celu najlepiej by było, aby kard. Stanisław Dziwisz i ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski sami ustalili skład takiej komisji i wspólnie zwrócili się do jej członków z prośbą o podjęcie się uczciwego wyjaśnienia sprawy”.

Ks. Łukasz Michalczewski, dyrektor biura prasowego Archidiecezji Krakowskiej poinformował, że propozycja powołania ewentualnej komisji wyszła od samego kardynała Dziwisza i nie była konsultowana z krakowską kurią, nie odbyło się również jeszcze żadne spotkanie, podejmujące ten temat. Jednocześnie arcybiskup Marek Jędraszewski prowadzi w sprawie ks. Jana Wodniaka, kapłana oskarżonego o wykorzystywanie seksualne nieletnich, dochodzenie zgodne z normami Listu apostolskiego Motu Proprio Vos estis lux mundi Ojca Świętego Franciszka, dlatego kuria krakowska nie komentuje sprawy do czasu jego zakończenia.

ah, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę