Nasze projekty

Ks. Marcin Iżycki zawieszony w pełnieniu funkcji dyrektora Caritas Polska

O zawieszenie ks. Marcina Iżyckiego w pełnieniu funkcji dyrektora Caritas Polska wnioskował biskup diecezji warszawsko-praskiej.

fot. Caritas Polska

O zwieszeniu ks. Marcina Iżyckiego w pełnieniu funkcji dyrektora Caritas Polska poinformował rzecznik Episkopatu Polski, ks. Leszek Gęsiak SJ. Ks. Marcin Iżycki został zawieszony przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Wnioskował o to biskup diecezji warszawsko-praskiej, do której ks. Iżycki jest inkardynowany – poinformował w przesłanym KAI oświadczeniu rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. Jak dodał, sprawa ta nie jest związana z działalnością Caritas Polska, która działa w sposób nieprzerwany.

Publikujemy treść komunikatu:

Reklama

Oświadczenie Rzecznika Konferencji Episkopatu Polski


W związku z otrzymanymi pytaniami informuję, że ks. Marcin Iżycki został zawieszony przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w pełnieniu funkcji dyrektora Caritas Polska. Wnioskował o to biskup diecezji warszawsko-praskiej, do której ks. Iżycki jest inkardynowany. Sprawa ta nie jest związana z działalnością Caritas Polska, która działa w sposób nieprzerwany.

Leszek Gęsiak SJ
Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski

Reklama

KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę