Nasze projekty

Kolejne obostrzenia epidemiczne. Cała Polska w czerwonej strefie

Od soboty, 24 października, cała Polska stanie się czerwoną strefą. W kościołach obowiązywać będą limity wiernych, zakazane jest organizowanie wesel, przyjęć komunijnych i konsolacji. W spotkaniach i zebraniach będzie mogło brać udział maksymalnie 5 osób.

Obostrzenia, o których mówię, dadzą efekt za 10-14 dni – zauważył premier M. Morawiecki. W piątek o 10:30 ministerstwo zdrowia poinformowało o nowych 13632 zakażeniach koronawirusem. Wykonano ponad 60 tys. testów.

Od 24 października cała Polska będzie strefą czerwoną – zapowiedział premier. Obostrzenia dotyczące czerwonej strefy będą obowiązywać na terenie całego kraju. Wśród nich jest m.in. limit wiernych – w kościołach będzie mogło przebywać maksymalnie 1 os na 7 mkw powierzchni świątyni. W strefie czerwonej obowiązuje także zakaz organizowania wesel, uroczystości rodzinnych, konsolacji.

ZOBACZ TEŻ: Abp Ryś prosi o modlitwę w intencji ustania epidemii

Reklama
Reklama

Kolejną kluczową zmianą będzie nauczanie zdalne w klasach 4-8 szkół podstawowych. Ma to ograniczyć liczebność osób korzystających z komunikacji miejskiej. Ponadto w godzinach 8-16 osoby do 16. roku życia mogą przemieszczać się tylko pod opieką osoby dorosłej.

Ograniczona będzie także działalność lokali gastronomicznych. Zakazana będzie również aktywność grupowa w liczbie powyżej 5 osób – chodzi o spotkania różnego rodzaju, uroczystości, przyjęcia rodzinne i zgromadzenia. Wyjątkiem są mieszkające ze sobą rodziny, sprawowanie lub uczestniczenie w sprawowanym kulcie oraz grupowa praca zawodowa.

Kolejne ograniczenie dotyczy osób starszych. Wprowadzamy program „Ochrona seniorów”. Prosimy seniorów powyżej 70. roku życia, którzy nie świadczą usług zawodowych, o nieprzemieszczanie się, o pozostanie w domach – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział także, że uruchomiony zostanie Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów, który poprzez zaangażowanie różnych organizacji, wolontariuszy, harcerzy i wojska ma być uruchomiony tak szybko, jak to możliwe. Zamknięte zostaną również sanatoria.

Reklama
Reklama

W przyszłym tygodniu ma zapaść decyzja dotycząca odwiedzania cmentarzy na początku listopada. Już teraz apeluję o odwiedzanie grobów nie tylko 1 i 2 listopada. Gorąco apelujemy o pozostanie w domach, bo duże skupiska ludzi mogą być przyczyną wzrostu zakażeń – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

SPRAWDŹ: 

os, KAI/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite