Nasze projekty

Kodeń: zniszczenia po pożarze Domu Rekolekcyjnego oblatów

Pożar w Domu Rekolekcyjnym w Kodniu wybuchł w nocy 12 listopada. Nikt nie ucierpiał, ale zniszczenia są poważne.

Ogień został zauważony około 1 w nocy w nowym skrzydle domu pielgrzyma. Na miejsce przyjechali strażacy. W pożarze nikt nie ucierpiał. Ogień nie przeniósł się na pozostałe zabudowania.

ZOBACZ TEŻ: Pożar domu pielgrzyma w Kodniu

Dziś oblaci podziękowali wszystkim, którzy wsparli ich w trudnej sytuacji – jednostkom Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej za ofiarną służbę ratowniczą, biskupom: Kazimierzowi Gurdzie oraz Grzegorzowi Suchodolskiemu, przedstawicielom władz wojewódzkich i samorządowych, a także mieszkańcom Kodnia.

Reklama
Reklama

Jak informują oblaci, zniszczeniu uległa część kompleksu Domu Pielgrzyma w Kodniu. Chodzi o element konferencyjno-mieszkalny, oddany do użytku w 2012 roku, który był ubezpieczony. Ogień strawił poddasze oraz najwyższe piętro, na którym znajdowały się pokoje gościnne. Uszkodzeniu uległy również poniższe kondygnacje budynku. Pozostałe części Domu Pielgrzyma funkcjonują dalej normalnie według bieżących rozporządzeń epidemicznych. W związku z wysuwanymi hipotezami na temat przyczyn pożaru, zakonnicy apelują o powściągliwość – ocena przyczyn należy do odpowiednich służb państwowych.

Dom Pielgrzyma w Kodniu utrzymuje się z ruchu pielgrzymkowego, który w czasie pandemii został wstrzymany. Odpowiadając na płynące pytania o możliwość wsparcia odbudowy zniszczonej części budynku, został wydzielony specjalny rachunek bankowy:

Bank Pekao SA oddział w Białej Podlaskiej

Reklama

38 1240 2177 1111 0010 6854 7667

“Na odbudowę Domu Pielgrzyma”

Wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom ojcowie oblaci składają wyrazy podziękowania.

ah, oblaci.pl/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite