Nasze projekty

Kobiety będą pielgrzymować na Jasną Górę. Weź udział w wyjątkowym spotkaniu!

Już w przyszłą niedzielę, 21 maja odbędzie się 4. Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet na Jasną Górę. W programie znalazły się m.in.: konferencje, świadectwa oraz Msza święta z aktem zawierzenia kobiet Matce Bożej.

fot. Episkopat News/flickr.com

W tym roku pielgrzymce kobiet na Jasną Górę będzie towarzyszyć hasło „Odwagi! Nie bójcie się!”. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę 21 maja o godz. 12:00 modlitwą Anioł Pański i wprowadzeniem w sali o. Augustyna Kordeckiego.

W czasach pełnych niepokoju i przemocy, w których cywilizacja śmierci zdaje się górować nad cywilizacją życia i miłości, wezwanie i jednocześnie zapewnienie Jezusa „Odwagi! Nie bójcie się!” jest nam szczególnie potrzebne. Przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej chcemy wypraszać łaskę odwagi bycia świadkiem Jezusa dla wszystkich współczesnych kobiet – podkreśla bp Wiesław Szlachetka, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Kobiet.

Będzie nam w tym towarzyszyć Sługa Boża Stanisława Leszczyńska, która odważnie stawiała granice złu, ratując nowe życie w obozie koncentracyjnym Auschwitz. Ta kobieta modlitwy z oddaniem służyła rodzącym kobietom, przywracając im godność – dodaje.

Reklama

CZYTAJ: Położna z Auschwitz. Lekcja trudnej miłości od Stanisławy Leszczyńskiej

Jak wygląda program spotkania?

Spotkanie na Jasnej Górze rozpocznie się w południe wspólną modlitwą, natomiast o godz. 12:10 w sali o. Augustyna Kordeckiego konferencję pt. „Odwaga codzienności” wygłosi dominikanin o. Tomasz Nowak. O godz. 13:00 o formacji kobiet opowie s. Anna Maria Pudełko AP. Ponadto, w programie o godz. 13:15 znalazło się świadectwo Agnieszki Napiórkowskiej pt. „Stanisława Leszczyńska – wzór dla nas”.

Głównym punktem spotkania będzie Msza święta z aktem zawierzenia kobiet Matce Bożej w kaplicy Cudownego Obrazu, której o godz. 14:00 będzie przewodniczył bp Wiesław Szlachetka.

Reklama

Ostatnim punktem pielgrzymki będzie modlitwa różańcowa o godz. 16:15. Serdecznie zapraszamy kobiety do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu modlitewnym – zachęca bp Wiesław Szlachetka.

archwwa.pl, kh, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę