Nasze projekty

Karmelici obchodzą 450. urodziny

28 listopada 1568 roku w małej kastylijskiej wiosce Duruelo powstali BOSI – Karmelici Bosi. Połączone siły wielkich pragnień św. Teresy od Jezusa i św. Jana od Krzyża zrodziły w Kościele nową rodzinę zakonną.

Z okazji jubileuszu karmelici z prowincji krakowskiej przygotowali specjalny utwór z teledyskiem, opowiadające o historii zakonu. – Przykładem naszych Świętych Rodziców jesteśmy powołani przede wszystkim do modlitwy, która ma być życiem i do uczenia życia, które ma być modlitwą! Dotarliśmy na wszystkie kontynenty i jest nas obecnie ponad 4 tysiące – wyjaśniają bracia w opisie filmu. „Duruelo – skromny początek, wielkie dzieło” wykonują bracia br. Marcin Wojnicki i o. Mariusz Wójtowicz oraz s. s. M. Teresa Wądrzyk.

Karmelici i karmelitanki są powołani przede wszystkim do modlitwy, która ma być życiem, i do apostolstwa, które wypływa z modlitwy i do niej prowadzi.

Na świecie żyje obecnie ponad 4 tys. mężczyzn – zakonników. Wraz z nimi ten sam Zakon współtworzą kobiety – mniszki karmelitanki bose w liczbie ponad 11,5 tys. sióstr w świecie oraz świeccy karmelici bosi zrzeszeni we wspólnotach Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych w liczbie ponad 25 tys. osób. Najbliższe Zakonowi – obok licznych karmelitańskich zakonnych zgromadzeń i świeckich instytutów – jest złączone duchowo, organizacyjnie i prawnie Bractwo Szkaplerzne NMP z Góry Karmel, które spotyka się regularnie w parafialnych i przyklasztornych wspólnotach.

Reklama
Reklama

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite