Nasze projekty

Już 16 lipca Uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej. Gdzie w Warszawie można przyjąć szkaplerz?

Szkaplerz uznawany jest za najbardziej skuteczny znak, który chroni przed atakami diabła i pomaga przejść przez najtrudniejsze sytuacje życiowe. Kto go raz przyjmie, nosi go codziennie do końca życia. 16 lipca obchodzona jest Uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej. Tego dnia najwięcej osób przyjmuje brązowy szkaplerz. Gdzie można zrobić to w Warszawie?

Cathopic/Vanesa Guerrero

Szkaplerz to dwa płótna, które Matka Boża nakazała nosić Szymonowi Stockowi w nocy z 15 na 16 lipca 1251 roku. Podobno Karmelita modlił się wtedy przez wiele godzin i prosił Maryję, żeby uchroniła zakon przed likwidacją. W rezultacie jego prośba została wysłuchana.

Matka Boża objawiając się i przekazując św. Szymonowi szkaplerz dała również obietnice: „To będzie przywilejem dla Ciebie i wszystkich karmelitów- kto w nim umrze, nie zazna ognia wiecznego”. Szkaplerz stał się znakiem szczególnej opieki Matki Bożej nad Zakonem Karmelitańskim. Dzisiaj pojawia się on nie tylko u karmelitów, ale i w stroju innych zgromadzeń zakonnych.

Na pamiątkę objawień Szymona Stocka 16 lipca obchodzona jest Uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej. W zakonie karmelitańskim ten dzień nazywany jest także „Świętem Szaty”. Jest to szczególny dzień w kalendarzu wszystkich osób, które przyjęły szkaplerz, ale także okazja dla tych, którzy pragną dopiero go przyjąć.

Reklama

Gdzie w Warszawie można przyjąć szkaplerz?

W Warszawie 16 lipca brązowy szkaplerz będzie można przyjąć w kaplicy przy ul. Racławickiej 31, podczas Mszy św. o: 6.30, 8.00, 10.00 i 18 (uroczysta suma) oraz w każdym innym dniu.

W karmelitańskim kościele Świętej Trójcy na Solcu (ul. Solec 61) szkaplerz można przyjąć jeszcze przed Uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej. Na dziewięć dni przed, codziennie o godzinie 18 odmawiana będzie tam nowenna, podczas której można przyjąć szkaplerz. 16 lipca będzie można to zrobić po Mszach św. o godz. 7, 8 oraz 18 (uroczysta suma). Po tych dniach, w kościele tym nałożenie szkaplerza odbywa się w każdą środę po mszy św. o godzinie 18.00.

W warszawskiej kaplicy sióstr karmelitanek przy ul. Wolskiej 27/29 liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel poprzedzi triduum. W dniach od 13 do 15 lipca w tym miejscu szkaplerz będzie można przyjąć podczas mszy św. o godzinie 18.00. Natomiast w dniu uroczystości po mszach św. o 7.30 i 18. W ciągu roku szkaplerz można nałożyć po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym.

Reklama

pa, warszawa.gosc.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę