Nasze projekty

Kard. Nycz: zróbmy wszystko, by uczestnictwo w liturgii nie stanowiło ryzyka zachorowania

Kard. Kazimierz Nycz poprosił wiernych i księży Archidiecezji Warszawskiej o pilne przestrzeganie zasad sanitarnych w czasie Triduum Paschalnego. "Zróbmy wszystko, by uczestnictwo w liturgii nie stanowiło dla kogokolwiek ryzyka zachorowania" - napisał w specjalnym słowie metropolita warszawski.

Kard. Nycz zachęcił duszpasterzy, aby poprzez zwiększenie liczby nabożeństw umożliwili jak największej liczbie wiernych uczestnictwo Mszy Wieczerzy Pańskiej, w liturgii Męki Pańskiej, Wigilii Paschalnej i Mszach Niedzieli Zmartwychwstania.

„Przestrzegając koniecznych ograniczeń, nie pozwólmy się odłączyć od tego źródła, którym dla życia duchowego jest Eucharystia i święte misterium Wielkiego Tygodnia” – podkreślił metropolita warszawski.

Przypomnienie o dyspensie

Kard. Nycz przypomniał również o obowiązującej w Archidiecezji Warszawskiej dyspensie od obowiązku uczestnictwa w mszy w uroczystości, niedziele i święta nakazane. Wiernych, którzy nie mogą uczestniczyć w liturgii w kościołach zachęcił do łączności duchowej poprzez transmisje.

Reklama
Reklama

„W pozostałych obrzędach Wielkiego Tygodnia uczestniczmy na miarę możliwości konkretnych parafii w zgodzie z zasadami pandemicznymi, jakie obowiązują na czas Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy” – czytamy.

„Módlmy się o siłę do wytrwania w miłości na te trudne czasy”

Metropolita warszawski zachęcił wiernych do modlitwy za chorych i zmarłych w ostatnich miesiącach, za rodziny, które utraciły najbliższych oraz w ustanie pandemii i „o siłę do wytrwania w miłości na te trudne czasy”.

„Trwajmy razem na modlitwie przy Chrystusie Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym i na dawaniu świadectwa o tym, co się wydarzyło w Jerozolimie w dniu Paschy” – napisał.

Reklama
Reklama

kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę