Nasze projekty

Kard. Nycz poprowadzi nowennę w intencji Ojczyzny przy relikwiach św. Andrzeja Boboli

Trzeciego dnia nowenny modlitwę poprowadzi metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz w sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie.

fot. Konferencja Episkopatu Polski/Flickr

Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki, zakończy się 24 marca, przed przypadającym 25 marca Dniem Świętości Życia.

Nowenna pod hasłem „Akcja 21:20” odmawiana jest codziennie po Apelu Jasnogórskim, o godz. 21:20, a także po każdej mszy świętej. Nowennę można odmawiać też indywidualnie w dowolnym momencie dnia. Układ nowenny jest następujący: intencja na dany dzień, „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwa w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi.

Trzeciego dnia nowenny, w poniedziałek 18 marca, metropolita warszawski poprowadzi modlitwę o godz. 21:20 w sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie. Modlitwa będzie transmitowana na żywo na kanale YouTube Sanktuarium.

Reklama

Obok intencji ogólnej, każdego dnia nowenny polecane są intencje szczegółowe. Trzeciego dnia nowenny jej uczestnicy będą prosić Boga o „zachowanie pokoju i bezpieczną przyszłość dla Polski”.

W piątek 22 marca nowennę przy grobie bł. Jerzego Popiełuszki odmówi o godz. 21:20 biskup pomocniczy warszawski Rafał Markowski.

ZOBACZ TEŻ: Trwa nowenna w intencji Ojczyzny. Dołącz do „Akcji 21:20”

Reklama

BP KEP, kh/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę