Kard. Nycz opuścił szpital. „Najbliższy czas poświęci na rehabilitację”

Kard. Kazimierz Nycz opuścił szpital, ale najbliższy czas poświęci na rehabilitację w jednym ze specjalistycznych ośrodków - poinformował ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik archidiecezji warszawskiej.

Metropolita warszawski zasłabł podczas Mszy Krzyżma, której przewodniczył w Wielki Czwartek w Archikatedrze Warszawskiej. Od tamtej pory przebywał w szpitalu, gdzie po badaniach zdiagnozowano u niego lekki udar niedokrwienny – jak informował kilka dni temu rzecznik archidiecezji warszawskiej. W środę ks. Śliwiński przekazał nowe informacje o stanie zdrowia kard. Nycza.

„Kard. Kazimierz Nycz opuścił Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie. Najbliższy czas poświęci na rehabilitację w jednym ze specjalistycznych ośrodków. Składamy podziękowania wszystkim lekarzom i całemu personelowi szpitala przy ul. Wołoskiej za opiekę medyczną nad metropolitą warszawskim podczas całego procesu leczenia, okazane wsparcie i profesjonalizm. Ponawiamy jednocześnie prośbę o modlitwę o powrót naszego Pasterza do zdrowia i pełni sił” – czytamy w komunikacie ks. Śliwińskiego.

kh/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę