Kapłan zmarł podczas mszy. „Odszedł głosząc Jezusa Chrystusa”

Podczas głoszenia niedzielnej homilii w parafii Bożego Ciała w Siedlcach zmarł ks. Krzysztof Skwierczyński, ojciec duchowny, znany i ceniony spowiednik. "Wierzymy, że teraz słucha już swego Mistrza w niebie" - napisał bp Grzegorz Suchodolski.

fot. diecezja.siedlce.pl

„Dziś wieczorem, głosząc homilię podczas Mszy św. w parafii Bożego Ciała w Siedlcach, odszedł nagle do Pana ks. kan. Krzysztof Skwierczyński, ojciec duchowny alumnów i kapłanów diecezji siedleckiej. Tak jak czytaliśmy w dzisiejszej Ewangelii: nic nie wziął ze sobą na tę drogę, ani torby, ani trzosa. Odszedł głosząc Jezusa Chrystusa. Wierzymy, że teraz słucha już swego Mistrza w niebie. Krzysztof, odpoczywaj w Panu” – napisał w niedzielę na Facebooku bp Grzegorz Suchodolski, biskup pomocniczy diecezji siedleckiej.

Znana jest już data pogrzebu kapłana

Msza żałobna w intencji ks. Skwierczyńskiego zostanie odprawiona w środę 14 lipca o godz. 10:00 w katedrze w Siedlcach. Później trumna z ciałem zmarłego kapłana zostanie przewieziona do kościoła w Paprotni. Tam o godz. 13.00 zaplanowano mszę pogrzebową, po której ciało zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Był cenionym spowiednikiem, pracował w radiu

Ks. Krzysztof Skwierczyński przez 11 lat pracował jako redaktor naczelny Katolickiego Radia Podlasie. Po odejściu z radia był duszpasterzem akademickim, a w 2009 roku został proboszczem parafii św. Andrzeja Boboli w Gąsiorach. Pełnił także posługę ojca duchownego w seminarium. Był cenionym spowiednikiem i rekolekcjonistą. Miał 58 lat.

Reklama
Reklama

kh/podlasie24.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę