Nasze projekty

„Jesteśmy uniesieni Jego Duchem”. Wyjątkowy koncert uwielbieniowy już do obejrzenia w internecie

„#ProjektUniesieni” to wyjątkowy koncert uwielbieniowy, pełen modlitwy i Ewangelii. Podczas wydarzenia wystąpiło wielu polskich i zagranicznych gwiazd, m.in.: Andrzej Lampert, MATE.O, Dariusz Malejonek czy zespół TGD. Już teraz koncert można obejrzeć w internecie!

fot. vod.tvp.pl (print screen)

W sobotę, 15 kwietnia w TVP1 wyemitowano wyjątkowy koncert uwielbieniowy pt. „#ProjektUniesieni”. To muzyczne widowisko z elementami Ewangelii i modlitwy. W koncercie zawarto również 14 przystanków Drogi Światła, która jest wyjątkowym nabożeństwem przygotowującym do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Droga Światła to święto radości, pokoju i miłości, opisujące wydarzenia, które wydarzyły się po Zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa.

Chrześcijaństwo wcale nie kończy się na Golgocie, nie kończy się na pobożności związanej z krzyżem. Tam się zaczyna. Krok dalej jest Zmartwychwstanie Pana Jezusa. To ten moment, w którym odkrywamy, że nasze życie się zmieniło, że jesteśmy uniesieni Jego Duchem, Jego miłością i właśnie to przeżywamy na naszym koncercie – powiedział o. Michał Legan, szef Redakcji Audycji Katolickich TVP.

Podczas koncertu wystąpiło wielu polskich i zagranicznych gwiazd m.in.: Volney Morgan & New-Ye, TGD, New Life, Mocni w Duchu, Andrzej Lampert, Beata Bednarz, Basia Pospieszalska, Agnieszka Cudzich, Marta Ławska-Zawadzka, Leopold Twardowski, Michał Mielczarek, Dariusz Malejonek, Michał Pax Bukowski, Arkadio, DJ Dugi, o. Stan Fortuna, Tony Melendez czy MATE.O. Artystom towarzyszyła orkiestra smyczkowo-dęta Huberta Kowalskiego oraz dwa chóry.

Reklama

Celem nie jest występ artystyczny, ale użycie go do formy kontemplacji, medytacji, modlitwy i skierowanie tego wszystkiego do Pana Boga – podkreślił Marcin Pospieszalski, który opracował aranżacje muzyczne koncertu.

Wykonania połączy specjalna oprawa słowno-wizualna. W narracji motywem przewodnim były fragmenty Ewangelii i płynące z niej przesłanie. Słowa ożywiały wizualizacje – zaanimowane graficznie dzieła sztuki. Widzowie mogli usłyszeć również świadectwa osób, których życie zmieniło się pod wpływem Drogi Światła.

Podczas koncertu nie zabrakło także modlitw i nauczania, które poprowadzili m.in.: bp Artur Ważny, Marcin Zieliński czy Iwona Zielonka. Gospodarzami wydarzenia byli Ida Nowakowska i Tomasz Wolny.

Koncert można obejrzeć na TVP VOD lub na YouTube:

pa, KAI, MZaN facebook/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę