Jasna Góra: pielgrzymi zjednoczeni w modlitwie o pokój na Ukrainie

Modlitwa o pokój na Ukrainie, za zabitych, rannych i wszystkich dotkniętych działaniami zbrojnymi zanoszona jest dziś nieustannie na Jasnej Górze.

fot. Jasna Góra News/Twitter.com

W duchu jedności i solidarności z siostrami i braćmi ze wspólnot oazowych na Ukrainie oraz wszystkimi cierpiącymi z powodu wojny na Jasnej Górze odbywa się 47. Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie.

„Na pewno nie zostaniemy bierni”

Nasi oazowicze na Ukrainie już są zaangażowani w pomoc tym, którzy uciekają przed wojną – mówi ks. Marek Sędek, moderator generalny Ruchu Światło-Życie. – I to jest dla nas wezwanie do wielkiego zaangażowania, bo oczywiście nie możemy jako ludzie wierzący pozostać obojętni wobec tej sytuacji. Na pewno będziemy na różny sposób, także finansowy, wspierać Ukrainę. Mija ledwo 48 godzin, jak się wojna zaczęła, więc dopiero rodzą się inicjatywy i różne pomysły, ale na pewno nie zostaniemy bierni – zapowiedział moderator generalny.

W modlitwie o pokój jednoczyli się także na Jasnej Górze członkowie Bractwa św. Józefa w arch. częstochowskiej. To jest czas szczególny, wszyscy jesteśmy pod wrażeniem wojny, która wybuchła na Ukrainie, wstrząśnięci tymi wydarzeniami. Będziemy się modlić o jej zakończenie, o opanowanie i rozsądek dla przywódców świata, o wsparcie dla uchodźców, a także jak zawsze za najuboższych i rodziny – powiedział Ludwik Kania, sekretarz Bractwa przy sanktuarium św. Józefa na Rakowie w Częstochowie. Bractwo włącza się w różne dzieła miłosierdzia.

Modlitwy za wstawiennictwem bł. Matki Róży Czackiej

Za dotkniętych działaniami wojennymi na Ukrainie, za siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża tam posługujące modlili się przedstawiciele Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach.

Reklama
Reklama

Założycielka Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi i Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża bł. Matka Róża Czacka urodziła się w Białej Cerkwi w obwodzie kijowskim na Ukrainie. – Modlimy się za jej wstawiennictwem o upragniony pokój na Ukrainie – powiedziała s. Pia.

Modlitwy błagalne o ustanie wojny na Ukrainie na Jasnej Górze

Jutro Mszą św. o godz. 11.00 w Bazylice rozpocznie się nabożeństwo 40-godzinne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Ma ono charakter głównie pokutny i przebłagalny. Stanowi przygotowanie do Wielkiego Postu. Wierni podczas adoracji podejmą intencje wynagradzające za wszystkie grzechy przeciwko życiu, za rozlew krwi na świecie, wojny oraz błagalną za naszą Ojczyznę.

Do modlitwy przebłagalnej o ustanie wojny na Ukrainie zachęca kustosz Jasnej Góry, o. Waldemar Pastusiak.

Reklama

Modlitwa o pokój zanoszona będzie na Jasnej Górze także za wstawiennictwem bł. Prymasa Wyszyńskiego jutro w czasie nocnego czuwania, a także podczas pierwszej wielkopostnej Drogi Krzyżowej, która zostanie odprawiona na Wałach Jasnogórskich w Środę Popielcową, 2 marca. Nabożeństwo poprowadzi bp Andrzej Przybylski z Częstochowy. Wpisze się też ono w odpowiedź na apel papieża Franciszka, by Środę Popielcową uczynić czasem modlitwy i postu o zażegnanie konfliktu na Ukrainie.

Drugie z nocnych czuwań w całorocznym cyklu „Z błogosławionym Prymasem Wyszyńskim w Domu Matki” rozpocznie się jutro Apelem Jasnogórskim. Poprowadzą je Rycerze Kolumba.

KAI, kw/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę