Nasze projekty

Jak będzie wyglądała Wielkanoc 2021?

Minister zdrowia Adam Niedzielski, podczas środowej konferencji został zapytany przez dziennikarzy o Wielkanoc 2021. "Nasze nastawienie jest takie, że jeżeli tylko będzie przestrzeń, to będziemy podejmowali decyzje luzujące" - powiedział.

Pexels

Wielkanoc 2021 zbliża się wielkimi krokami. Polacy pamiętając zeszłoroczne Święta, obawiają się tegorocznych obostrzeń w okresie wielkanocnym. Minister zdrowia, Adam Niedzielski zapewnił, że jeśli sytuacja nie będzie się pogarszać, rząd podejmie kroki luzujące rystrykcje. 

Nie rozważamy konkretnego rozwiązania w tej chwili, bo [do świąt Wielkanocnych] jest jeszcze ponad miesiąc czasu. Ale nasze nastawienie jest takie, że jeżeli tylko będzie przestrzeń, to będziemy podejmowali decyzje luzujące – powiedział minister. 

Szef resortu zdrowia podkreślił, że sytuacja jest dynamiczna, dlatego działania luzujące nie są jeszcze rozważane. Natomiast, jeśli tylko pojawi się ku temu przestrzeń, obostrzenia będą luzowane. 

Reklama
Reklama

Widmo trzeciej fali 

Podjęcie decyzji na temat znoszenia części obostrzeń będzie możliwe, kiedy sytuacja się ustabilizuje. Na ten moment mamy do czynienia z trzecią falą pandemii. W związku z tym na odważne kroki względem luzowania rystrykcji trzeba będzie jeszcze poczekać. 

 

Szef resortu zdrowia zapewnia, że akcja szczepień oraz odporność populacyjna nabywana po przechorowaniu, może wpłynąć na stan pandemii w naszym kraju.  Teraz mamy przyspieszenie trzeciej fali i oczywiście to przekreśla możliwość podejmowania tych odważnych decyzji. Ale generalnie trzeba wyraźnie powiedzieć, że nasza tolerancja liczby zachorowań zdecydowanie rośnie – powiedział minister Niedzielski.

SPRAWDŹ: Dozwolone tylko maseczki. Poznaliśmy zmiany w obostrzeniach 

Reklama

kw/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę