Nasze projekty

Dozwolone tylko maseczki. Poznaliśmy zmiany w obostrzeniach

Obowiązek zasłaniania ust i nosa wyłącznie za pomocą maseczki, a także kwarantanna dla osób przyjeżdżających z Czech i Słowacji, to nowe obostrzenia, które od soboty będą obowiązywały na terenie całej Polski - ogłosił Adam Niedzielski, minister zdrowia w czasie konferencji prasowej. Poważniejsze restrykcje wprowadzono w województwie warmińsko-mazurskim.

Minister Niedzielski podkreślił, że mamy do czynienia z rozwojem trzeciej fali koronawirusa na co wskazują: wzrost zakażeń, przyrost w obłożeniu łóżek covidowych, zwiększenie liczby zalecanych testów, ale też pojawiające się nowe mutacje.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni odnotowujemy dzienny wzrost liczby zakażonych osób. Dziś mamy 12 146 nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Przekroczyliśmy barierę 10 tys. – powiedział w czasie konferencji minister zdrowia.

Zmiany w stosowaniu maseczek

Od soboty wprowadzony zostaje obowiązek zasłaniania ust i nosa wyłącznie za pomocą maseczek. Przyłbice mogą być stosowane jako dodatkowa ochrona, ale w połączeniu z maseczką.

Rząd zdecydował się również na wprowadzenie obowiązkowej kwarantanny dla osób przyjeżdżających z Czech i Słowacji. Warunkiem zwolnienia z kwarantanny jest negatywny test wykonany w ciągu 48 godzin przed wjazdem na terytorium Polski.

Reklama

Dodatkowe obostrzenia w jednym województwie

Nowe restrykcje dotkną województwo warmińsko-mazurskie, w którym nastąpił znaczny przyrost zachorowań. Od soboty w tym regionie zamknięte będą kina, galerie, muzea, hotele, czyli wszystko to co zostało otwarte w ostatnim czasie w całym kraju. W klasach I-III szkoły podstawowej zostanie również przywrócona nauka zdalna.

kh/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę