Nasze projekty

Inauguracja Jubileuszu Miłosierdzia w Warszawie

Kard. Kazimierz Nycz zainauguruje Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia w Areszcie Śledczym na Służewcu. Dla osadzonych odprawi nabożeństwo 8 grudnia o godz. 14.30, w tym samym dniu, w którym papież Franciszek zainauguruje Jubileusz Miłosierdzia w Bazylice św. Piotra w Rzymie. Jeszcze w grudniu kard. Nycz odwiedzi też jeden z warszawskich szpitali, by tam zainaugurować Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia.

Z inicjatywy ks. kapelana Jarosława Januszewskiego w Areszcie Śledczym na Służewcu w ramach Jubileuszu Miłosierdzia odbywać się będą cykliczne spotkania pt. „Byłem w więzieniu… Przyszliście do Mnie”. Pierwsze odbędzie się 8 grudnia, a gościem będzie dziennikarz i publicysta Rafał Porzeziński.

Ogłaszając Rok Miłosierdzia, papież Franciszek szczególną uwagę poświęcił osobom chorym i więźniom, czyli tym, którzy nie będą mieli możliwości dotrzeć do kościołów jubileuszowych, by tam przechodząc przez Drzwi Święte – Bramę Miłosierdzia uzyskać odpust, wskazujący, iż Boże przebaczenie grzechów nie zna granic.

Więźniowie będą mogli uzyskać odpust związany z Jubileuszem Miłosierdzia „kiedy będą przechodzili przez drzwi swojej celi, kierując myśli i modlitwę do Ojca”. Niech za każdym razem ten gest oznacza dla nich przejście przez Drzwi Święte, ponieważ miłosierdzie Boże, które potrafi przemienić serca, jest również w stanie przeobrazić kraty w doświadczenie wolności – napisał papież Franciszek.

Reklama
Reklama

„Myślę też o więźniach, którzy doświadczają ograniczenia wolności. Jubileusz zawsze stanowił okazję do wielkiej amnestii, obejmującej bardzo wiele osób, które choć zasługują na karę, uświadomiły sobie jednak, że to, co uczyniły, było niesprawiedliwe, i szczerze pragną na nowo włączyć się w życie społeczeństwa, wnosząc w nie swój uczciwy wkład” – czytamy w bulli „Misericordiae vultus”.

Archidiecezja warszawska zainauguruje Jubileusz Miłosierdzia w uroczysty sposób w niedzielę 13 grudnia o godz. 11.00 Mszą św. pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza. Wymownym znakiem będzie otwarcie Drzwi Świętych stołecznej archikatedry św. Jana Chrzciciela.

Mottem Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia są słowa „Miłosierni jak Ojciec” zaczerpnięte z Ewangelii według św. Łukasza.

Reklama
Reklama

ACI, tk / Warszawa

plaster grafika promująca

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite