Nasze projekty

Gwiazda polskiej lekkoatletyki ogłasza, że jest w ciąży! „To nie choroba, a stan błogosławiony”

"Przygotowuję się do najważniejszej roli swojego życia" - ogłosiła w swoich mediach społecznościowych Adrianna Sułek, młoda gwiazda polskiej lekkoatletyki, ogłaszając, że jest w ciąży! "Wierzę, że macierzyństwo ułatwi mi przenoszenie gór i osiąganie tych lekkoatletycznych szczytów" - pisze.

fot. sulekadrianna_official/instagram.com

Adrianna Sułek to polska lekkoatletka, specjalizująca się w wielobojach. W zeszłym roku, dzięki swoim znakomitym wynikom wyrosła na jedną z gwiazd polskiego sportu. Najpierw zdobyła halowe wicemistrzostwo świata w pięcioboju, a potem zdobyła jeszcze srebrny medal mistrzostw Europy w siedmioboju.

W tym roku wielu kibiców liczyło, ze podczas zbliżających się mistrzostw świata dołoży kolejne sukcesy. Jednak 24-letnia sportsmenka nie znalazła się w kadrze lekkoatletów jadących do Budapesztu na mistrzostwa. Pojawiły się spekulacje, że to być może przez kontuzję.

Jednak Adrianna Sułek szybko zaprzeczyła tym informacjom, ogłaszając radosną nowinę. Przygotowuję się do najważniejszej roli swojego życia. Moje ciało podjęło za nas decyzję o wycofaniu. Zdrowie i dobro naszej pociechy jest dla mnie priorytetem. Wierzę, że macierzyństwo ułatwi mi przenoszenie gór i osiąganie tych lekkoatletycznych szczytów – podkreśliła lekkoatletka w swoim wpisie na instagramie.

Podkreśla, że to nie koniec jej kariery sportowej, a jedynie przerwa i jak dodaje „ciąża to nie choroba, a stan błogosławiony”. Mam teraz czas, aby uzbierać siły na walkę jakiej jeszcze świat nie widział – pisze. Sportsmenka nie deklaruje konkretnej daty swoje powrotu na stadiony lekkoatletyczne, ale prosi o wsparcie i trzymanie kciuków. Znacie mnie nie od dziś, interesują mnie miejsca na podium i walka na najwyższym światowym poziomie. Trzymajcie kciuki za zdrową ciążę i szybki powrót – pisze.

sportowefakty.wp.pl,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę