Nasze projekty

Gliwice: biskupi zarażeni koronawirusem. Msza Krzyżma przeniesiona

Biskup Jan Kopiec i biskup pomocniczy Andrzej Iwanecki są zakażeni koronawirsuem - poinformowała kuria gliwicka. Duchowni nie wezmą udziału w uroczystościach Triduum Paschalnego, a Msza Krzyżma została przeniesiona na inny termin.

fot. Solideo/Cathopic

Z powodu zakażenia biskupów koronawirusem Msza Krzyżma w Wielki Czwartek zostanie przeniesiona na inny termin. Wszystkie liturgie Triduum Paschalnego będą sprawowane w gliwickiej katedrze, ale z udziałem miejscowych duszpasterzy.

Biskupi odwołali do 11 kwietnia udział w zaplanowanych mszach świętych. „Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji księży biskupów, wszystkich chorych, służby zdrowia oraz o szybkie ustąpienie panującej epidemii” – napisano w komunikacie kurii.

Jak czytamy, wszystkie osoby, które w ostatnich dniach uczestniczyły w liturgiach sprawowanych przez biskupów i miały z nimi kontakt są proszone o obserwowanie swojego stanu zdrowia, „a w przypadku wystąpienia niepokojących objawów o pilny kontakt z lekarzem”.

Reklama
Reklama

„Wszystkim duszpasterzom przypominamy o obowiązku zachowania państwowych wymogów sanitarnych oraz kościelnych wytycznych dotyczących sprawowania liturgii w świątyniach” – przypomniano w komunikacie.

kh/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę