Franciszkanin podejrzany o molestowanie nieletnich. Organy ścigania powiadomił zakon

Prokuratura Rejonowa w Bytomiu prowadzi śledztwo w sprawie franciszkanina, który miał się dopuszczać przestępstw seksualnych wobec nieletnich. W związku z oskarżeniami zakonnik został "w trybie natychmiastowym odsunięty od dotychczasowych obowiązków".

fot. Fray Foto/Cathopic

Franciszkanin, który posługiwał w jednej z parafii w Bytomiu, miał się dopuszczać przestępstw seksualnych wobec chłopców poniżej 15. roku życia.

Organy ścigania powiadomiła Prowincja Wniebowzięcia NMP Zakonu Braci Mniejszych po – jak poinformował prowincjalny delegat ds. ochrony dzieci i młodzieży o. Dydak K. Rycyk OFM – „otrzymaniu wiarygodnych informacji o możliwości popełnienia przestępstwa”.

Zakonnik został „w trybie natychmiastowym” odsunięty od dotychczasowych obowiązków. „Mając na uwadze najpierw dobro osób trzecich oraz chęć rzetelnego wyjaśnienia tej sprawy zarząd Prowincji do chwili obecnej ściśle współpracuje z organami państwowymi” – czytamy w komunikacie o. Rycyka OFM.

Reklama
Reklama

Jak poinformował, postępowanie kanoniczne w tej sprawie zostało wstrzymane do czasu zakończenia państwowego postępowania karnego.

„Jest to zgodne z wytycznymi Stolicy Apostolskiej oraz wytycznymi zawartymi w instrukcji KEP” – podkreślił.

kh/bytomski.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę