Nasze projekty

Dzieci z Ukrainy w polskiej szkole

Dwadzieścioro dzieci z ukraińskiego Mariupola, które wraz z rodzicami przyjechały niedawno do Polski, poszło do szkoły. W drodze z ośrodka w Rybakach do placówki w Stawigudzie w województwie warmińsko-mazurskim towarzyszyła im minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

Jak powiedziała, inauguracja wypadła bardzo dobrze, a goście z Ukrainy zostali miło przyjęci. Podkreślała, że jest dumna z tego, że każdemu z przybyszy przypisano miejscowych: koleżankę lub kolegę. Są oni odpowiedzialni za to, by przybysze czuli się dobrze.

Anna Zalewska dodała, że to trudny dzień zarówno dla dzieci z Mariupola, jak i dzieci miejscowych oraz nauczycieli. Wspomniała o smutnym Wici, który już w autobusie zaczął tęsknić za rodzicami. Jednak w szkole już był spokojny. Większych problemów goście z Ukrainy nie napotkali.

Pod koniec z listopada z Donbasu do Polski przyjechało 149 osób. To druga grupa osób polskiego pochodzenia, która została ewakuowana z rejonów zagrożonych działaniami zbrojnymi we wschodniej Ukrainie.

Reklama
Reklama

IAR/TVP Info/vey/jj

plaster grafika promująca

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite