Nasze projekty

Do szpitalnej kaplicy w Radomiu wprowadzono relikwie św. Szarbela

Uroczystość wprowadzenia relikwii św. Szarbela odbyła się w kaplicy Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. "Bóg swoją łaską dotyka człowieka również przez wstawiennictwo świętych" - mówił w czasie uroczystości bp Marek Solarczyk.

fot. Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu/facebook.com/domena publiczna, wikipedia.org

Relikwie św. Szarbela, mnicha libańskiego, żyjącego w drugiej połowie XIX wieku, wprowadzono 18 października. Tego dnia wspominano św. Łukasza – patrona służby zdrowia. Mszy świętej w kaplicy szpitalnej Matki Bożej z Lourdes przewodniczył bp Marek Solarczyk.

Zgromadzonych w kaplicy powitał Krzysztof Zając, wiceprezes szpitala. Cały personel szpitalny dba o to, żeby nasi pacjenci byli odpowiednio zaopiekowani i żeby w tym szpitalu nabierali sił i wracali do zdrowia. Serdecznie prosimy o błogosławieństwo i modlitwę za wszystkich pracowników szpitala – mówił wiceprezes Zając.

ZOBACZ: Modlitwa o uzdrowienie przez wstawiennictwo św. Szarbela

Reklama

Bp Marek Solarczyk podkreślił rolę pracowników służby zdrowia wobec chorych i cierpiących. Dzisiaj mamy jeszcze jedną szczególną okazję. Wniosłem w uroczysty sposób do kapicy relikwie św. Szarbela. Mnicha libańskiego, co prawda żyjącego w II połowie XIX wieku, ale aktualnie niesamowicie uświadamiającego nam wielkość mocy Boga i to, że Bóg swoją łaską dotyka człowieka również przez wstawiennictwo świętych, dotyka też przez waszą opiekę, troskę i poświęcenie, drodzy pracownicy służby zdrowia – mówił bp Solarczyk.

Na koniec ks. Krzysztof Andaś, kapelan szpitalny życzył, by Bóg dodawał sił pracownikom służby zdrowia, aby zawsze z miłością, cierpliwością, szacunkiem pochylali się nad każdym człowiekiem chorym i cierpiącym. Dodał, że każdego 28. dnia miesiąca (28 lipca przypada wspomnienie św. Szarbela) kapelani będą modlić się za jego wstawiennictwem i namaszczać olejem św. Szarbela.

Po odmówieniu litanii do św. Szarbela i błogosławieństwie bp Marek Solarczyk umieścił relikwiarz świętego w specjalnej gablocie, po lewej stronie kaplicy, przy witrażu św. Łukasza.

Reklama

KAI,pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę