Archiwum Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża

Dlaczego beatyfikacja Matki Czackiej i kard. Wyszyńskiego będzie wyjątkowa? Konferencja prasowa

Dzisiaj w Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie obędzie się konferencja prasowa poświęcona beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Jej uczestniczy odpowiedzą na pytanie, dlaczego ta uroczystość będzie wyjątkowa.

Reklama

W wydarzeniu udział wezmą m.in.: kard. Kazimierz Nycz, arcybiskup metropolita warszawski, bp Rafał Markowski, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego uroczystości, s. Radosława Podgórska FSK oraz Jan Kowalski, dyrektor biura programu „Niepodległa”. Konferencję poprowadzi Tomasz Królak, KAI.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 30 sierpnia, o godz. 12.00 w Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie (Prymasa Augusta Hlonda 1).

12 września br. w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Uroczystość będzie wyjątkowa z wielu powodów – począwszy od faktu, że będzie to długo oczekiwana beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia, jednej z najważniejszych postaci w historii Polski i Kościoła XX wieku. Epidemia COVID-19 uniemożliwia udział w wydarzeniu wielu wiernych, dlatego beatyfikacja będzie miała charakter również medialny: w 20. miejscach w Polsce będzie można uczestniczyć w uroczystościach poprzez telemost.

Reklama
Reklama

ag/KAI/Stacja7

Przeczytaj również

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę