Nasze projekty

Ciacho za ciacho wesprze dzieci z Kongo

Młodzież z krakowskiego Duszpasterstwa Akademickiego Beczka przy klasztorze oo. dominikanów organizuje 16 grudnia kolejny kiermasz "Ciacho za ciacho". Dochód z imprezy wesprze zakup mleka terapeutycznego dla niedożywionych dzieci w Kongo.

Cykliczna już impreza, odbywająca się zawsze przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem ma charakter wielobarwnego kiermaszu, połączonego z występami artystycznymi i spotkaniami z ciekawymi ludźmi. Oprócz przygotowanych przez młodzież smakołyków będzie można uraczyć się pyszną kawą w kawiarence, wziąć z całą rodziną udział w warsztatach cukierniczych, obejrzeć spektakl teatralny. Ważnym punktem wydarzenia będzie też panel dyskusyjny z udziałem Janiny Ochojskiej z PAH i Szymona Hołowni z Dobrej Fabryki, którzy porozmawiają na temat „Co mogę zrobić w sprawie głodu na świecie?”.

Cały dochód ze sprzedaży ciast, gofrów czy kawy oraz z prowadzonej w trakcie wydarzenia kwesty będzie przeznaczony na zakup mleka terapeutycznego dla ośrodka dożywiania w Kongo, który prowadzi właśnie Dobra Fabryka. Pod opieką ośrodka jest aktualnie 200 dzieci.

Adwentowe Ciacho za Ciacho, które odbędzie się w niedzielę 16 grudnia w krużgankach klasztoru oo. dominikanów w Krakowie, prowadzi grupa Szpunt, działająca w ramach DA Beczka. – W trakcie ubiegłorocznej zbiórki udało się zebrać aż 83 tys. zł na cel charytatywny, więc i tym razem liczymy na duże zainteresowanie Krakowian – mówi Agata Burghardt koordynująca tegoroczne Ciacho.

Reklama
Reklama

Stacja7 jest patronem medialnym wydarzenia.

 

Reklama
Reklama

 

ad/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite