Nasze projekty

Bp Szymon Stułkowski nowym biskupem płockim. Kiedy obejmie diecezję?

Mianowany przez papieża Franciszka na nowego biskupa płockiego, bp Szymon Stułkowski formalnie obejmie rządy w diecezji 31 października. Natomiast jego ingres do płockiego katedry odbędzie się 26 listopada.

fot. episkopat news/Twitter.com

W czwartek diecezja płocka oraz Konferencja Episkopatu Polski przekazały, że bp Szymon Stułkowski obejmie rządy w diecezji 31 października. Natomiast jego ingres do płockiego katedry pw. Wniebowzięcia NMP odbędzie się o godzinie 11:00 26 listopada.

Papież Franciszek mianował w sobotę dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej Szymona Stułkowskiego nowym biskupem płockim – ogłosiła w sobotę Nuncjatura Apostolska w Polsce. Ufam, że Maryja mnie prowadzi, że idzie ze mną, że czuwa też nad tym, co będę realizował, że będzie wypraszała mi potrzebne łaski – powiedział bp Szymon Stułkowski po ogłoszeniu nominacji.

Reklama

61-letni duchowny jest m.in. członkiem Rady ds. Apostolska Świeckich oraz członkiem Komisji Duszpasterstwa KEP. Wcześniej był m.in. rektorem poznańskiego seminarium oraz sekretarzem Komisji Duszpasterstwa KEP.

pa, episkopat/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę