Nasze projekty

Bp Napierała zaniedbał sprawę wykorzystania seksualnego. Stolica Apostolska sugeruje karę

Bp Stanisław Napierała, były biskup kaliski w sposób niezamierzony zaniedbał sprawę dotyczącą wykorzystywania seksualnego przez księdza w swojej diecezji – oceniła Stolica Apostolska. Zasugerowała też kary, które powinien ponieść biskup.

Episkopat.pl

Komunikat w tej sprawie pojawił się na stronie archidiecezji poznańskiej, która jest metropolią dla diecezji kaliskiej, gdzie doszło do zaniedbania.

„Działając na podstawie przepisów Kodeksu Prawa Kanonicznego i motu proprio Papieża Franciszka Vos estis lux mundi, Stolica Apostolska – w następstwie formalnych zgłoszeń – przeprowadziła postępowanie dotyczące sygnalizowanych zaniedbań bp. Stanisława Napierały w sprawach nadużyć seksualnych popełnionych wobec osób małoletnich przez dwóch kapłanów diecezji kaliskiej” – czytamy.

Stolica Apostolska uznała, że doszło do niezamierzonego zaniedbania w jednym przypadku. W związku z tym zasugerowała bp Napierale wpłatę z prywatnych środków na rzecz Fundacji św. Józefa i nieobecność na publicznych celebracjach i wydarzeniach.

Reklama

ag/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę