Nasze projekty

Bp Milewski: nie możemy godzić się na szkalowanie św. Jana Pawła II i przedstawianie go jako kogoś, kto ukrywał zło

"Nie możemy wierzyć tym, którzy po prostu kłamią, bo chcieliby dokonać rewolucji obyczajowej, która zmiecie z powierzchni ziemi chrześcijaństwo z jego wymaganiami moralnymi" - mówił bp Mirosław Milewski w czasie mszy świętej z udzieleniem sakramentu bierzmowania w Gozdowie.

Fot. Eric Draper - whitehouse.gov/Wikipedia

Bp Milewski w 44. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża przypomniał wiernym, że papież z Polski w dniu inauguracji pontyfikatu 22 października 1978 roku poprosił katolików o odwagę: „Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi”.

Hierarcha odwołał się do hasła XXII Dnia Papieskiego: „Blask Prawdy”, którego źródłem jest encyklika „Veritatis splendor” z roku 1993. Papież podkreślił w niej, że człowiek nie jest twórcą prawdy, a tylko ją odczytuje. I że dochodzi do prawdy w „blasku”, którym jest Jezus Chrystus.

„Nie możemy godzić się na szkalowanie św. Jana Pawła II”

Bp Milewski powiedział, że w świecie, w którym zanika umiejętność odróżniania prawdy od kłamstwa, trzeba wciąż przypominać o „blasku Chrystusowej Prawdy”. Odnowa życia moralnego może dokonać się jedynie poprzez ukazanie prawdziwego oblicza wiary chrześcijańskiej. Trzeba „podążać za Prawdą, którą jest Bóg”.

Reklama

Jako katolicy nie możemy godzić się na szkalowanie św. Jana Pawła II i przedstawianie go jako kogoś, kto ukrywał zło i promował grzeszników. Nie możemy godzić się na podważanie jego autorytetu czy odrzucanie jego nauki. Nie możemy wierzyć tym, którzy po prostu kłamią, bo chcieliby dokonać rewolucji obyczajowej, która zmiecie z powierzchni ziemi chrześcijaństwo z jego wymaganiami moralnymi – zaakcentował biskup.

Biskup zaapelował do młodych

Poprosił kandydatów do sakramentu bierzmowania, aby „jutro nie porzucili Kościoła”. Stwierdził, że wielu młodych żyje w świecie wirtualnym, który w znaczącej części jest przeciw Bogu i prawdzie. Fora internetowe pełne są irracjonalnej nienawiści do Kościoła, a przedmiotem hejtu są nawet parafialne ogłoszenia duszpasterskie. Świat wirtualny już dawno przestał odróżniać dobro od zła, prawdę od kłamstwa, dowód od domysłu. Prawda go nie interesuje – podkreślił hierarcha.

ZOBACZ TEŻ: Kard. Dziwisz: nie pozwólcie pozbawić należnej czci Jana Pawła II

Reklama

Zaznaczył jednak, że kiedy odwiedza parafie diecezji to widzi, jak wiele w Kościele płockim jest dobra: widzi wiernych, którzy się modlą, przystępują do sakramentów, pomagają w parafii proboszczowi, ciężko pracują na życie, pomagają innym ludziom, wspierają ludność Ukrainy. To jest prawda o Kościele w Polsce. To jest prawda o Pokoleniu JP II. Nie dajmy sobie tej prawdy odebrać – poprosił biskup.

Bp Milewski w czasie Mszy św. udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z parafii Wszystkich Świętych w Gozdowie.

kh, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę